{{ (unreadNum > 99)? '+99' : unreadNum }}
اعلان ها
اعلان جدیدی وجود ندارد!

پربازدیدها: #آزمون‌های_مهر #کلاس‌های_آنلاین #آزمون‌ساز

شرایط و راهنمای فعالیت دبیران در گاما


گاما، سامانه جامعی برای اشتراک و انتشار محتواهای آموزشی معلمان عزیز در سراسر ایران سرافراز فراهم نموده است. در این وب سایت، معلمان گرامی می‌توانند نمونه سوالات امتحانی و محتوای آموزشی طراحی شده توسط خود را با دانش‌آموزان، مدارس و سایر همکاران فرهنگی به اشتراک بگذارند. 

شرایط همکاری با گاما

قیمت گذاری محتواهای ارسالی همکاران:

در راستای تأمین حقوق مصرف کنندگان قیمت گذاری محتوا توسط کارشناسان گاما بر اساس معیارهای مختلفی انجام می‌شود. برخی از معیارها عبارتند از؛ اصالت اثر، رعایت اصول حروف‌چینی و صفحه‌آرایی مطابق استانداردهای گاما، رعایت بودجه‌بندی، خلاقانه و نوآورانه بودن محتواها، پاسخنامه تشریحی به همراه فایل، مقایسه با نمونه‌های موجود در سایت و ...

ممکن است بعضی فایل‌های شما رایگان عرضه شود یا اینکه قیمت آن مقدار کمی تعیین شود. کم بودن قیمت به هیچ وجه به معنای ضعیف بودن کار شما نیست. قیمت های کمتر برای آن است که فایل در چرخه فروش مورد استقبال بیشتری قرار بگیرد و این امر باعث می‌شود که بازدید کاربران از سایر محتواهای شما نیز بیشتر شود. پس این یک سیاست اصولی است و در مورد بعضی فایلهای همکاران لحاظ می‌شود.
برخی فایل‌هایی که همۀ استانداردهای گاما را رعایت کرده باشند و محتوایی پربار و هدفمند داشته شده باشند، رأی 5 ستارۀ کارشناسی دریافت می‌کنند و در لیست‌های جستجو بالاتر نشان داده می‌شوند. طبیعی است که بازدید از این محتواها بیشتر خواهد شد.

مدت زمان بررسی محتواها توسط کارشناسان گاما:

تیم گاما همواره بیشترین تلاش خود را می‌کند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، محتواها را بررسی کند؛ اما به طور معمول، زمان رسیدگی به درخواست‌ها، 1 روز کاری است.

سهم همکاران دبیر از محل فروش محتواها:

گاما در کنار سرویس‌های رایگان زیادی مانند آزمون آنلاین، پرسش و پاسخ درسی، مدرسه یاب، گفتگوی آنلاین، تدریس خصوصی و درسنامه‌های آموزشی که همواره در حال توسعۀ آنهاست، فروش آنلاین محتواهای کاربران را نیز انجام می‌دهد. هم‌اکنون سهم همکار ثبت کننده مطابق جدول حق تألیف محاسبه می‌شود.

تسویه حساب درآمد همکاران دبیر:

در پنل کاربری دبیر لیست کاملی از فروش در اختیار شما قرار می‌گیرد، شما در داشبورد خود می‌توانید هر لحظه میزان درآمد خود را مشاهده کنید. در صورتی که مبلغ درآمد شما بیشتر از 100 هزار تومان باشد، می‌توانید درخواست تسویه حساب خودتان را بدهید. گاما در روزهای یکشنبه هر هفته به درخواست‌های تسویه رسیدگی می‌کند. برای تسویه حساب حتماً شماره شبای معتبری به نام خود ثبت کنید.

استانداردهای گاما

استانداردهای گاما شامل مواردی است که رعایت آن برای کلیه محتواهای ارسالی الزامی است: 

ظاهر آراسته اولین مشخصه یک محتواست به آن دقت کنید و بر رعایت آن پایبند باشید. فایل های الگو، استفاده از فونت های استاندارد، تنظیمات صفحه در Word و رعایت اصول نگارشی، فرمول نویسی استاندارد و رسم صحیح اشکال هندسی برخی از موارد مهمی هستند که در تهیه یک فایل استاندارد باید به آنها توجه داشته باشید. مطالعۀ دقیق راهنمای زیر به شما پیشنهاد می‌گردد.

قوانین تایید محتوا

- رعایت استانداردهای گاما
- عدم درج تبلیغات در فایل؛ درج هرگونه تبلیغات در فایل‌های ارسالی (شامل: واترمارک، لوگو، آدرس سایت و...) ممنوع است.
- انتخاب صحیح فیلترها؛ فیلترهای مرتبط با محتوای ثبت شده باید به صورت کامل، دقیق و واقعی تکمیل شده و توضیحات مناسبی برای آشنایی خریدار به آن اضافه شود.
- به‌روز بودن فایل؛ فایل ارسالی باید متناسب با مطالب درسی و آموزشی نظام جدید آموزشی باشد، از ثبت موارد مربوط به سال‌های دور خودداری کنید.
- ارسال محتوای تکراری؛ قبل از ارسال محتوا به سایت گاما از عدم وجود آن مطمئن شوید. (محتوایی که خود تولید کننده آن نیستید ممکن است قبلاً توسط کاربر دیگری ثبت شده باشد!)
توجه به پیام‌ها؛ پیام‌های ارسالی داوران را به دقت خوانده و مطابق با آن عمل کنید. (بی‌توجهی به این مورد بعضاً باعث مسدود شدن حساب کاربری شما می‌شود.)
- رعایت قوانین کپی‌رایت؛ اسکن از کتاب‌های کمک آموزشی و یا انتشار فایل‌های سایت‌های دیگر یا فایل متعلق به دیگران در سایت ممنوع است. (مورد مشاهده شده بدون اطلاع حذف خواهد شد.)
کیفیت طراحی مطلوب؛ کیفیت ظاهری و صفحه آرایی فایل باید برای عرضه در سایت مطابق با استانداردهای گاما باشد. (ظاهر فایل اولین چیزی است که کاربر می‌بیند، محتوای خوب بدون ظاهر زیبا کاربر را جذب نخواهد کرد.)

راهنمای پنل کاربری دبیران

دبیران با عضویت در سایت گاما امکان کسب درآمد از محتواهای تولیدی خود را کسب کرده و دارای یک صفحه پروفایل عمومی برای معرفی خود خواهند شد.

اگر قبلاً به عنوان یک کاربر دبیر ثبت نام کرده اید، برای ورود به حساب کاربری خود شماره موبایل یا ایمیل و رمز عبور خود را وارد کرده و وارد سایت شوید.

در صورتی که تاکنون عضو سایت نشده‌اید یا در ورود به سایت مشکل دارید از صفحه «راهنمای عضویت و ورود» بازدید کنید.

پروفایل دبیر

منوی کاربری

پس از اینکه صحت اطلاعات وارد شده تایید شد و شما وارد سایت شدید در صورتی که اطلاعات مورد نظر در مرحله ثبت نام را به دقت وارد کرده‌ باشید به صفحه «داشبورد» وارد خواهید شد.

قسمت اول: منوی کاربری را نشان می‌دهد.
قسمت دوم: اطلاعات کلی شامل تصویر پروفایل، نام، نوع حساب کاربری، درآمد، موجودی کیف پول، تعداد پاسخ به پرسش و تعداد پیام‌های خوانده نشده را مشخص می‌کند.
قسمت سوم: در این بخش آمار کلی از فعالیت دبیر در ارسال محتوا و همچنین آخرین پیام‌ها به دبیر نمایش داده می‌شود.
قسمت چهارم: پیشنهادات ویژه گاما به کاربر بر اساس مقطع تحصیلی است.

پس از ورود به پروفایل کاربری‌تان منویی به شکل زیر برای شما نمایش داده می‌شود که در ادامه به تشریح جزئیات هر قسمت خواهیم پرداخت. 

1- تکمیل پروفایل

مهمترین قسمت بعد از ثبت نام در سایت تکمیل کردن اطلاعات مورد نیاز است.
شما باید با مراجعه به این بخش اطلاعات تکمیلی خود مانند: مقطع تدریس، رشته، استان، ناحیه و مدرسه خود و... را انتخاب کنید تا ما بتوانیم در بخش پیشنهادها و همچنین کاربری آسان‌تر سایت شما را همراهی کنیم.

توجه: در صورت ارسال مدرک تحصیلی و یا حکم کارگزینی «تیک آبی» که نشان دهنده اصالت آن است برای کاربران در صفحه عمومی شما نمایش داده خواهد شد. این مورد در کسب امتیاز و رتبه‌بندی شما در سایت گاما نیز اثر خواهد داشت.
توجه: با ثبت سوابق تدریس، تالیفات و گواهینامه‌ها و افتخارات امتیاز و رتبه خود در گاما را افزایش دهید. شاخص‌های کسب امتیاز در گاما را اینجا بخوانید.

2- تایید هویت

مرحله تایید هویت برای کاربران در ابتدای ثبت نام انجام می‌شود. با توجه به اینکه امکان ثبت نام و ورود به سایت با ایمیل یا شماره موبایل مهیا است در صورتی که شما تمایل داشته باشید می‌توانید با تایید هر دو مورد در این بخش در دفعات بعدی تجربه ورود ساده‌تری را برای خود رقم بزنید.

3- ویرایش رمز عبور

در صورت تمایل به ویرایش رمز عبور خود در سایت می‌توانید از این بخش آن را تغییر داده و در دفعات بعدی از رمز جدید خود استفاده کنید.
* توجه: برای ویرایش رمز باید رمز عبور قبلی خود را وارد کنید.

4- تنظیمات

در صفحه تنظیمات شما می‌توانید مواردی مانند «دریافت اعلان»، «دریافت پیام مستقیم» و «دریافت کلاس خصوصی» را فعال یا غیرفعال کنید.

 

5- خروج

با کلیک بر روی این قسمت و یا دکمه خروج در گوشه سمت راست بالای سایت می‌توانید از حساب کاربری خود خارج شوید.
* توجه: در صورتی که در مکان‌های عمومی، مدرسه و یا هر محلی به غیر از سیستم‌های شخصی خود وارد سایت شده‌اید پس از پایان کارتان از سایت خارج شوید.

6- نمونه سوالات

با کلیک بر روی این دکمه در منوی کاربری خود وارد صفحه «مدیریت نمونه سوالات» خواهید شد.
در این قسمت می‌توانید لیست کامل نمونه سوالات ارسالی خود را همراه با جزئیات آن شامل 3- تعداد دانلود 4- تاریخ ثبت و 5- وضعیت آن را مشاهده کنید.

نمونه سوالاتی که شما ارسال می‌کنید ممکن است در یکی از پنج حالت زیر قرار گیرد:

بررسی نشده (ویرایش شده): سوالات پس از ثبت یا ویرایش در این حالت قرار می‌گیرند. در این وضعیت شما باید منتظر بمانید تا یكی از داوران مرتبط با آن سوال پس از بررسی وضعیت جدیدی را ثبت نماید.
تایید شده: پس از بررسی سوال توسط داوران در صورتی كه مشكلی وجود نداشته باشد، فایل یك امتیاز بین (A-D) گرفته و قیمت گذاری می‌شود. از این به بعد این سوال در لیست سوالات سایت نمایش داده خواهد شد.
پیام دار: در برخی موارد سوالات دارای ایرادات نگارشی، محتوایی و... به صورت جزئی است كه جهت ویرایش به كاربر ارجاع داده می‌شود. شما باید پیام‌های ارسال شده را به دقت بخوانید.
غیر فعال: در صورتی كه فایلی كه شما بارگزاری كرده‌اید در حال حاضر از نظر مطابقت با كتاب درسی و یا نكات دیگری مانند تکراری بودن، عدم کیفیت مناسب و... مشكل دارد در این وضعیت قرار می‌گیرند.
حذف شده: در برخی موارد سوء استفاده توسط افرادی از سوالات فرد دیگر بدون اجازه او انجام می‌شود یا تخطی از قوانین سایت صورت گرفته كه در این صورت مدیر اقدام به حذف مستقیم فایل می‌نماید.

6- شما از این بخش می‌توانید محتوای ارسالی خود را ویرایش یا حذف کنید.
* توجه: نمونه سوالات تایید شده امکان حذف ندارند.

1- ثبت نمونه سوال

پس از ورود به قسمت ثبت یا ویرایش آزمون صفحه‌ای مطابق شکل زیر را مشاهده می‌کنید. به منظور رعایت استانداردهای مورد نیاز و تسریع در فرآیند رسیدگی و ارزیابی نمونه سوالات امتحانی راهنمای زیر را مطالعه کنید و تمام نکات آن را به طور دقیق رعایت نمایید.

1- برای مدارس دوره اول و دوم ابتدائی، (دبستان) را انتخاب کنید. برای دبیرستان‌های دوره اول متوسطه، (دوره اول متوسطه) را انتخاب کنید. برای دبیرستان‌های دوره دوم متوسطه، (دوره دوم متوسطه-نظری) را انتخاب کنید. برای هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش نیز به ترتیب (دوره دوم متوسطه- فنی و دوره دوم متوسطه- کاردانش) را انتخاب کنید.

2- پایه مورد نظر را از این قسمت تعیین کنید.

3- در صورتی که مقطع دوره دوم متوسطه- نظری یا دوره دوم متوسطه- فنی و کاردانش را انتخاب کرده باشید، در این قسمت می‌توانید رشتۀ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

4- کتاب درسی مورد نظر را در این فیلتر می‌توانید انتخاب کنید. اگر مطلبی ثبت می‌کنید که مربوط به چند کتاب درسی است، در این فیلتر درسی به نام جامع دروس یا فراگیر دروس وجود دارد که باید آن را انتخاب کنید.

5- فهرست عناوین هر کتاب درسی در این فیلتر قابل انتخاب است.

 • برای آزمون‌های نوبت دوم مبحثی انتخاب نکنید، چون بدیهی است که آزمون از کل کتاب طراحی شده است.

 • برای آزمون‌های نوبت اول نیز نیازی نیست که مبحث انتخاب شود. با این حال در پایان عنوان آزمون قید کنید که از چه مباحثی طراحی شده است. چون بودجه‌بندی دبیران در آزمون‌های میانترم با هم تفاوت دارد.

 • وقتی تعداد مبحث‌های مورد نظر بیش از یک مبحث است، با نگه داشتن کلید Ctrl روی صفحه کلید می‌توانید چند مبحث را انتخاب نمایید.

6- نوع آزمون را مطابق راهنمای موجود در صفحه استانداردهای گاما انتخاب کنید.

7- اگر نمونه سوالی که ثبت شده است دارای پاسخ تشریحی یا پاسخ کلیدی است، نوع پاسخ را انتخاب کنید. در صورتی که آزمون فاقد پاسخ است، این فیلتر را خالی بگذارید.

8- سطح سختی: پس از بررسی دقیق محتوای آزمون سطح دشواری آن را روی یکی از حالت‌های ساده، متوسط یا سخت قرار دهید. توجه داشته باشید که تعیین این فیلتر به کاربران کمک می‌کند تا به سوالات متناسب با سطح استعدادهای خود دستیابی راحت‌تری داشته باشند. این فیلتر هیچ اثری روی قیمت آزمون ندارد.

9- سطح برگزاری: این فیلتر کمک می‌کند تا طبقه بندی منظمی از آزمون‌های استان‌ها‏، نواحی و مدارس کشور داشته باشیم.

 • اگر مقدار این فیلتر را روی استان قرار دهید، فیلتر استان فعال می‌شود که باید آنها را نیز کامل کنید. از این حالت برای آزمون‌های هماهنگ استانی، آزمون‌های هماهنگ مدارس نمونه دولتی استان‌ها و آزمون‌های هماهنگ پیشرفت تحصیلی استان‌ها استفاده می شود.

 • اگر مقدار این فیلتر را روی ناحیه قرار دهید، فیلترهای استان و ناحیه فعال می‌شوند که باید آنها را نیز کامل کنید. از این حالت برای آزمون‌های هماهنگ منطقه‌ای استفاده می شود.

 • اگر مقدار این فیلتر را روی مدرسه قرار دهید، فیلترهای استان، ناحیه و مدرسه فعال می‌شوند که باید آنها را نیز کامل کنید.

10- سال تحصیلی: منظور سالی است که آزمون در آن سال برگزار شده است. مقدار این فیلتر را طوری انتخاب کنید که با سربرگ آزمون مطابقت داشته باشد.

11- استان مورد نظر را با این فیلتر انتخاب کنید. برای مدارس خارج از کشور، این فیلتر را در وضعیت خارج از کشور قرار دهید.

12- ناحیۀ مورد نظر را با این فیلتر انتخاب کنید.

13- مدرسۀ مورد نظر را با این فیلتر انتخاب کنید. اگر نام مدرسه‌ای در لیست نیست یا اینکه تغییر کرده است، از طریق ارسال پیام به مدیر اطلاع دهید تا اصلاح گردد.

14- عنوان آزمون در مرحلۀ ثبت به صورت خودکار تولید می‌شود. با این حال شما با ویرایش می‌توانید عنوان را زیباتر و گویا‌تر کنید.

 • در مقطع دبستان، عبارت ارزشیابی مستمر را به آزمون مداد کاغذی تغییر دهید.

 • در مقطع دورۀ اول متوسطه، عبارت دورۀ اول متوسطه را به دبیرستان یا مدرسه تغییر دهید.

 • در مقطع دورۀ دوم متوسطه، عبارت دورۀ دوم متوسطه را به دبیرستان تغییر دهید.

 • عبارت بعد از | را تا حد امکان کوتاه نمایید. مثلاً آذر 96: درس 1 تا 6

15- در صورتی که مباحث را انتخاب کرده باشید، به صورت خودکار عناوین مباحث در این قسمت قرار می‌گیرند. شما می‌توانید با درج اطلاعات کامل‌تر در مورد آزمون به کاربران در انتخاب بهتر کمک کنید.

16- فایل pdf نمونه سوال از این قسمت قابل بارگذاری است.

17- فایل word نمونه سوال از این قسمت قابل بارگذاری است.

18- فایل پاسخنامه از این قسمت قابل بارگذاری است.

2- جستجو در سؤالات

راهنمای جستجو در سایت قبلاُ در «راهنمای دانش آموزان» توضیح داده شده است.

7- محتواهای آموزشی

در صورتی‌که قصد ثبت محتوای آموزشی مانند (پاورپوینت، فیلم و...) دارید باید وارد قسمت محتوای آموزشی شوید.

1- برای مدارس دوره اول و دوم ابتدائی، (دبستان) را انتخاب کنید. برای دبیرستان‌های دوره اول متوسطه، (دوره اول متوسطه) را انتخاب کنید. برای دبیرستان‌های دوره دوم متوسطه، (دوره دوم متوسطه-نظری) را انتخاب کنید. برای هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش نیز به ترتیب (دوره دوم متوسطه- فنی و دوره دوم متوسطه- کاردانش) را انتخاب کنید.

2- پایه مورد نظر را از این قسمت تعیین کنید.

3- در صورتی که مقطع دوره دوم متوسطه- نظری یا دوره دوم متوسطه- فنی و کاردانش را انتخاب کرده باشید، در این قسمت می‌توانید رشتۀ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

4- کتاب درسی مورد نظر را در این فیلتر می‌توانید انتخاب کنید. (اگر مطلبی ثبت می‌کنید که مربوط به چند کتاب درسی است، در این فیلتر درسی به نام جامع دروس یا فراگیر دروس وجود دارد که باید آن را انتخاب کنید.)

5- فهرست عناوین هر کتاب درسی در این فیلتر قابل انتخاب است. (در صورتی که چندین مبحث را شامل می‌شود می‌توانید با استفاده از کلید Ctrl روی صفحه کلید چند مورد را انتخاب کنید.)

6- فایل با فرمت قابل قبول محتوای خود را از این قسمت بارگذاری کنید.

7- عنوان در مرحلۀ ثبت به صورت خودکار تولید می‌شود. با این حال شما با ویرایش آن می‌توانید عنوان را زیباتر و گویا‌تر کنید.

 • عبارت بعد از | را تا حد امکان کوتاه نمایید. مثلاً درس 2: مست و هوشیار کافی است.

8- در صورتی که مباحث را انتخاب کرده باشید، به صورت خودکار عناوین مباحث در این قسمت قرار می‌گیرند. شما می‌توانید با درج اطلاعات کامل‌تر در مورد محتوای خودتان به کاربران در انتخاب بهتر و فروش بهتر آن کمک کنید.

8- پرسش و پاسخ

پس از کلیک بر روی این قسمت صفحه‌ای به شکل زیر برای شما نمایش داده خواهد شد که لیست پرسش‌های مطرح شده توسط شما را نشان می‌دهد. شما می‌توانید وضعیت پرسش خود، تعداد پاسخ ارسالی و همچنین مواردی مانند ویرایش و یا حذف پرسش را در این قسمت انجام دهید.

در صورتی که سوال و یا مشکل درسی‌ای برایتان پیش آمده می‌توانید با کلیک بر روی «ثبت پرسش جدید» سوال خود را ثبت کرده تا پس از بررسی و در صورت تایید برای پاسخ‌دهی توسط سایر کاربران در سایت نمایش داده شود.

در صفحه ثبت پرسش شما باید فیلترهای مقطع، پایه، کتاب و مبحث را انتخاب کرده و با انتخاب عنوانی مناسب و نوشتن متن پرسش با کلیک بر روی «ثبت پرسش» سوال خود را ثبت کنید.
توجه: در صورتی که سوال شما دارای فایل پیوست می‌باشد می‌توانید با کلیک بر روی «انتخاب فایل ضمیمه» آن را به همراه پرسش ثبت کنید.

9- آزمون آنلاین

- مدیریت تست‌ها و آزمون‌ها

راهنمای کامل ثبت تست، مدیریت و ایجاد آزمون آنلاین را از اینجا ببینید.

- آزمون‌های شرکت کرده

با مراجعه به این بخش از حساب کاربری خود می‌توانید لیست آزمون‌هایی را که تاکنون در آن شرکت کرده‌اید را مشاهده کنید.

در این قسمت می‌توانید کارنامه آزمون‌های قبلی خود را دریافت کنید.
* توجه: آزمون‌هایی که شما آن را شروع کرده‌اید ولی به هر دلیلی مانند قطعی ناگهانی برق، نداشتن زمان و... نتوانسته‌اید آن را به پایان برسانید نیز در این قسمت لیست می‌شود که می‌توانید با کلیک بر روی دکمه «ادامه» آزمون را به پایان رسانده و کارنامه خود را دریافت کنید.

10- پیام‌ها

با کلیک بر روی «پیام‌ها» در منوی کاربری می‌توانید وارد این صفحه شوید.

پیام‌های ارسالی به شما در این بخش لیست می‌شود.

پیام‌ها می‌تواند شامل پیام‌های عمومی، پیام‌های خصوصی مدیر، پیام‌های خودکار سیستمی، پیام‌های کاربران به شما و یا پیام‌های شما به دیگران باشد.

در صورتی که قصد ارسال پیام به کارشناسان گاما را دارید می‌توانید با کلیک بر روی «ارسال پیام جدید» اطلاعات و ثبت اطلاعات خواسته شده درخواست خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

11- سبد خرید

به صورت کلی سیستم خرید فایل در سایت به صورت شارژ کیف پول اعتباری است و لیست خرید شما در قسمت «گزارش پرداخت‌ها» نمایش داده می‌شود. ولی در صورتی که کتاب چاپی یا بسته‌ای که به صورت فیزیکی در قسمت فروشگاه سایت در آدرس https://gama.ir/search?type=store عرضه شده است خریداری نمایید در سبد خرید شما اضافه می‌شود و با طی مراحل مرتبط با آن پس از ثبت و پرداخت هزینه از طریق پست برای شما ارسال خواهد شد.

12- شارژ کیف پول

به منظور شارژ کیف پول خود می‌توانید با انتخاب یکی از بسته‌های 10 هزار تا 100 هزار تومانی در آدرس https://gama.ir/dashboard/credit و طی کردن مراحل پراخت در درگاه بانکی با استفاده از کارت بانکی و رمز دوم آن اعتبار حساب خود را در سایت افزایش دهید.

* توجه: در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید هزینه شارژ کیف پول را از درآمد خود پرداخت کنید. امکان انتخاب «پرداخت از درآمد» در صفحه فاکتور شارژ کیف پول برای شما مهیاست.

13- گزارش فروش

گاما کلیه تراکنش‌های ثبت شده را نگهداری کرده و به تفکیک به شما نمایش می‌دهد. در صفحه گزارش فروش و امتیازات شما می‌توانید مواردی مانند تعداد دانلودهای صورت گرفته از محتواها، میزان فروش، درآمد کل، مقدار تسویه شده و موجودی قابل برداشت خود را مشاهده کنید.

تغییرات فروش سال جاری شما نیز با نمودار ستونی برای درک بهتر نمایش داده می‌شود.

آخرین بخش صفحه نیز «آخرین فروش‌های شما» را به ترتیب تاریخ نمایش می‌دهد که با جزییاتی مانند نوع، کد و لینک فایل، سهم شما از مبلغ فروش و تاریخ فروش کاملاً شفاف است.

14- گزارش پرداخت‌ها

تمامی خریدهایتان شامل (شارژ اعتبار، خرید نمونه سوال و یا محتوای آموزشی) در این قسمت لیست می‌شود و در صورتی که فایلی را که قبلاً خریداری کرده‌اید مجدداً نیاز داشته باشید می‌توانید با مراجعه به این صفحه و یافتن آن را به صورت رایگان دانلود کنید.

 

15- درخواست تسویه حساب

با ورود به این قسمت و وارد کردن اطلاعات شماره کارت، شماره شبا و نام بانک و زدن دکمه «ذخیره اطلاعات» می‌توانید درآمد خود را دریافت کنید.

توجه: در صورتی که از شماره شبای خود اطلاع ندارید بر روی لینک «تبدیل شماره حساب به شبا» آن را بیابید.

شما می‌توانید مبلغ درخواستی خود را در قسمت مشخص وارد کرده و با زدن «ثبت درخواست» آن را به امور مالی گاما ارسال کنید.

پس از واریز وجه شماره تراکنش، تاریخ و مبلغ واریز شده در بخش گزارش پرداخت‌ها برای شما لیست می‌شود.

توجه: در صورتی که درآمد شما کمتر از 100 ‌هزار تومان باشد قسمت ثبت درخواست نمایش داده نمی‌شود.

توجه: تسویه حساب فقط در روزهای یکشنبه بررسی و از طریق سامانه پایا انجام می‌شود.

17- معلم خصوصی

صفحه عمومی معلم

به صورت پیشفرض برای کلیه کاربرانی که نوع کاربری خود را «دبیر یا آموزگار» انتخاب کرده باشند صفحه‌ عمومی به شکل زیر در سایت ایجاد خواهد شد.

توجه: برخی اطلاعات مانند تصویر پروفایل، نام دبیر، مدرک تحصیلی، استان، ناحیه و... نیز برای کاربران نمایش داده می‌شود.
توجه: در صورتی که قبلاً‌ امکان «درخواست پیام مستقیم» را فعال کرده باشید در این صفحه کاربران با کلیک بر روی «گفت‌وگو با معلم»  می‌توانند به شما پیام ارسال کنند.
توجه: در صورتی که قبلاً‌ «مراحل فعالسازی پنل معلم خصوصی» را انجام داده باشید کاربران می‌توانند با مراجعه به این صفحه «کلاس خصوصی» با شما رزرو کنند.

در صورتی که آمادگی خود را برای تدریس خصوصی اعلام کرده باشید، اطلاعاتی مانند درس‌ها و جدول زمانی در این قسمت برای کاربران نمایش داده خواهد شد. 

در صورتی که نمونه سوال یا محتوایی در سایت ثبت کرده باشید به صورت دسته‌بندی شده در صفحه عمومی نمایش داده می‌شود.