گاما رو نصب کن!

{{ (unreadNum > 99)? '+99' : unreadNum }}
اعلان ها
اعلان جدیدی وجود ندارد!
{{ number }}

پربازدیدها: #{{ tag.title }}

راهنمای ثبت نام، ورود و بازیابی رمز عبور در گاما

بروزرسانی: 20:28   1403/02/10 : 199,420

ثبت نام در سایت

به منظور استفاده از امکانات سایت و خرید محتواهای آموزشی نیاز به ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در سایت گاما دارید.

ثبت نام در سایت بسیار ساده بوده و کمتر از ۳۰ ثانیه وقت شما را خواهد گرفت.

1- در هر صفحه‌ای از سایت gama.ir که باشید می‌توانید با کلیک بر روی گزینه ثبت نام در گوشه سمت راست بالا وارد صفحه ثبت نام شوید.

2- پس از کلیک بر روی دکمه ثبت نام فرم ثبت نام مطابق با شکل زیر برای شما نمایش داده می‌شود.

شماره 1: با کلیک بر روی «ورود با حساب گوگل» می‌توانید بدون وارد کردن اطلاعات و مراحل زیر مستقیماً وارد سایت شوید. «مشاهده راهنما»
شماره 2: در فیلد مشخص شده شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید و دکمه ثبت نام را بزنید.
* توجه: شما تایید می‌کنید که قوانین سایت را خوانده‌اید و آن را قبول دارید.

3- پس از وارد کردن ایمیل یا شماره موبایل به صفحه بعدی وارد کردن کد فعالسازی هدایت خواهید شد.

شماره 1:  یک کد 5 رقمی برای شما پیامک یا ایمیل خواهد شد که باید آن را در این قسمت وارد کنید.
شماره 2: در صورتی که کد را به هر دلیلی کد را دریافت نکردید می‌توانید بعد از سپری شدن مدت زمان مشخص شده، با کلیک بر روی «ارسال مجدد کد فعالسازی» مجدداً آن را درخواست دهید.

* توجه: در صورتی که برای بار دوم بر روی گزینه «ارسال مجدد کد فعالسازی» کلیک کردید اعتبار کد اول از بین خواهد رفت.
* توجه: در صورتی که تا سه مرحله موفق به دریافت کد فعالسازی نشدید سیستم از شما درخواست می‌کند تا کد فعالسازی داده شده را به شماره پیامک گاما (10001883) ارسال کنید که پس از دریافت توسط سرور شما به صورت خودکار وارد مرحله بعدی خواهید شد.

4- فعالسازی حساب شما با موفقیت انجام شده است، در این مرحله لازم است برای حساب کاربری خود رمزی تعیین کنید و بر روی دکمه «ثبت نام» کلیک کنید.

* توجه: رمز عبور تعریف شده در این بخش را باید برای ورود در دفعات بعدی به خاطر داشته باشید.

5- در این مرحله باید نوع حساب کاربری خود را انتخاب کنید.

دو سطح کاربری قابل انتخاب است:
1- دانش آموز یا اولیا دانش آموز: این نوع حساب کاربری مناسب دانش آموزان و سایر کاربرانی که قصد دانلود نمونه سوالات یا شرکت در آزمون‌های آنلاین گاما را دارند.
2- معلم یا مربی: این نوع مناسب دبیران محترم یا مسئولین مدارسی است که علاقه‌مند به فعالیت و ثبت محتوا در سایت هستند. با عضویت دبیر امکان ثبت اطلاعات و سوابق دبیر در سایت فراهم می‌شود و یک صفحه اختصاصی برای معرفی دبیر ایجاد شده و انجام فعالیت‌های مختلف مانند ثبت نمونه سوال، محتوای آموزشی، ایجاد و برگزاری آزمون آنلاین و... برای کسب درآمد در پلتفرم گاما در اختیاراتان قرار خواهد گرفت.

* توجه: در انتخاب نوع کاربری خود دقت کنید. با توجه به تفاوت ساختاری و تفاوت بین پروفایل کاربری معلم و دانش آموزی امکان تغییر در آینده مشمول شرایط خاصی است.

6- پس از ثبت نوع حساب کاربری اطلاعاتی مانند نام، نام خانوادگی و جنسیت خود را به دقت وارد کنید.

تبریک می‌گوییم! حساب کاربری شما فعال، قابل استفاده و بدون مشکل است.

ورود به سایت

1- در هر صفحه‌ای از سایت gama.ir که باشید می‌توانید با کلیک بر روی گزینه ورود در گوشه سمت راست بالا وارد سایت شوید.

 

2- پس از کلیک بر روی گزینه ورود صفحه‌ای به شکل زیر برای شما نمایش داده خواهد شد. اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و بر روی «ورود» کلیک کنید.

شماره 1: از طریق این دکمه می‌توانید به صورت مستقیم با «حساب گوگل» خود وارد سایت شوید.
شماره 2: در این قسمت شماره موبایل یا آدرس ایمیلی که قبلاً با آن ثبت نام کرده‌اید را وارد کنید.

شماره 3: در این قسمت رمز عبور خود را وارد کنید. 
شماره 4: در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید مرحله‌ی بعدی را دنبال کنید.

بازیابی رمز عبور

1- با کلیک بر روی گزینه «بازیابی رمز عبور» در صفحه ورود فرم زیر برای شما نمایش داده می‌شود. لازم است در این قسمت شماره موبایل یا آدرس ایمیلی که قبلاً با آن ثبت نام کرده‌اید را وارد کنید و بر روی «بازیابی رمز» کلیک کنید.

 2- مشابه مراحل ثبت نام کد بازیابی رمز برای شما پیامک یا ایمیل می‌شود. کد دریافتی را وارد کرده و بر روی «بازیابی رمز» کلیک کنید.

3- در صورت تایید کد وارد شده توسط سامانه شما می‌توانید رمز جدیدی برای حساب کاربری خود ایجاد نمایید. بدین منظور فرمی به صورت زیر برای شما نمایش داده خواهد شد.

* توجه: مشابه راهنمای تعیین رمز در راهنمای ثبت نام عمل کنید. 

ثبت نام و ورود با حساب گوگل

1- پس از کلیک بر روی دکمه «ورود با حساب گوگل» در فرم ثبت نام صفحه‌ای به شکل زیر برای شما نمایش داده می‌شود، آدرس ایمیل مورد نظر را که انتخاب کنید بلافاصله در سایت عضو شده و به صورت خودکار وارد حساب کاربری خود خواهید شد.

شماره 1: گوگل به شما لیستی از آدرس‌های ایمیل‌تان را برای ادامه دادن در سایت gama.ir نمایش می‌دهد.
شماره 2: در این بخش لیست ایمیل‌ها نمایش داده می‌شود.
شماره 3: در این قسمت اطلاعاتی از ایمیل که با سایت به اشتراک گذاشته می‌شود برای شما مشخص می‌شود که شامل نام کاربری، آدرس ایمیل و تصویر پروفایل شماست.

* توجه: در صورتی که قبلاً وارد ایمیل خود شده باشید، ثبت نام در این روش کمتر از 10 ثانیه زمان می‌برد. 

2- در صورتی که وارد حساب کاربری خود نشده باشید و ایمیل فعالی بر روی دستگاه‌تان باشد پیغامی مشابه تصویر زیر در هنگام باز کردن سایت مشاهده خواهید کرد. شما می‌توانید با کلیک بر روی «Continue as Gama» بلافاصله با آدرس مورد نظر به عنوان کاربر در سایت ثبت نام کنید.

* توجه: دقت داشته باشید در صورتی که قبلاً با شماره موبایل‌تان در سایت عضو شده‌ باشید، از روش‌های ورود با ایمیل استفاده نکنید، چون اطلاعات قبلی شما فقط در صورت ورود با شماره موبایل در دسترس است.

مشکلات احتمالی

اکثر کاربران با مشکلاتی از این قبیل مواجه هستند.
- ثبت نام با شماره موبایل و ورود با آدرس ایمیل یا بالعکس: توجه داشته باشید آدرس ایمیل یا شماره موبایل تایید شده توسط شما تنها راه ارتباطی ما با شماست و تمامی فعالیت‌های شما بر روی آن ثبت می‌شود. برخی کاربران قبلاً با شماره موبایل خود در سایت عضو شده‌اند و چندین سال است که فعالیت می‌کنند و پرداخت‌های زیادی هم بر روی حساب خود داشته‌اند. اما متأسفانه به این نکته دقت نکرده و هنگام ورود با آدرس ایمیل وارد می‌شوند یا مجدداً با شماره موبایلی دیگری ثبت نام می‌کنند.

* توجه: کلیه اطلاعات شما در حساب سابق شما موجود است و نگرانی از بابت از دست رفتن آن وجود ندارد، فقط کافی‌ است از طریق اطلاعات قبلی خود وارد سایت شوید.
* توجه: با ورود به صفحه «تایید هویت» در منوی کاربری خود یا لینک https://gama.ir/user/confirm می‌توانید شماره یا آدرس ایمیلی که هم‌اکنون با آن در سایت فعال هستید را مشاهده کنید.
* توجه: در صورتی که اطلاعات حساب قبلی خود را نمی‌دانید و قبلاً کیف پول خود را در سایت شارژ کرده‌اید می‌توانید با ارسال اطلاعات شماره کارت بانکی که با آن پرداخت شده از طریق پیام در سایت نام کاربری حساب خود را از همکاران در پشتیبانی درخواست کنید.

- ثبت نام یا ورود با حساب گوگل: برخی کاربران با حساب گوگل خود مستقیما وارد سایت می‌شوند اما در پاره‌ای اوقات برای ورود به سایت از فرم ورود که رمز عبور نیز نیاز دارد استفاده می‌کنند، توجه داشته باشید شما رمز عبور ثبت شده‌ای در سیستم ما ندارید که بتوانید با آن وارد سایت شوید، برای ورود به سایت فقط از دکمه «ورود با حساب گوگل» استفاده کنید.
* توجه: برای تعریف رمز عبور مراحل «بازیابی رمز» را طی کنید و پس دریافت کد جدید، رمز عبوری برای حساب خود تعریف کنید.