{{ (unreadNum > 99)? '+99' : unreadNum }}
اعلان ها
اعلان جدیدی وجود ندارد!
{{ number }}

پربازدیدها: #{{ tag.title }}

شرایط و مقررات و فرآیند ثبت نمونه سوال، جزوه و... در گاما


از ثبت نمونه سؤال تا انتشار آن در گاما

1- تا زمانی که فایل شما توسط کارشناسان گاما بررسی نشده و مورد تایید قرار نگرفته است، امکان ویرایش و رفع اشکالات احتمالی آن توسط شما وجود دارد.

2- شما ملزم به رعایت تمامی استانداردهایی که در ذیل اشاره شده یا بعداً توسط کارشناس ارزیابی به شما اعلام می‌شود هستید.

3- پس از بررسی سوال توسط داوران در صورتی كه مشكلی وجود نداشته باشد، فایل یک امتیاز بین (A-D) گرفته و قیمت گذاری می‌شود. از این به بعد این سوال در لیست سوالات سایت نمایش داده خواهد شد.

شاخص‌های تأیید نمونه سؤال در گاما

عدم درج تبلیغات در فایل؛ درج هرگونه تبلیغات در فایل‌های ارسالی (شامل: واترمارک، لوگو، آدرس سایت و...) ممنوع است.

- وجود هر گونه آیدی شخصی در شبکه های اجتماعی، واترمارک (پس زمینه)، لینک وب سایت‌ها، وبلاگ‌ها، کانال‌ها و گروه‌ها در فایل مجاز نیست.

- هر گونه رمزگذاری بر روی فایل غیرمجاز است و در صورت وجود در فرآیند داوری حذف خواهد شد.

انتخاب صحیح فیلترها؛ فیلترهای مرتبط با محتوای ثبت شده باید به صورت کامل، دقیق و واقعی تکمیل شده و توضیحات مناسبی برای آشنایی خریدار به آن اضافه شود.

- در تعیین عنوان برای محتواهایی که ثبت می‌کنید، از الگوی مشخصی پیروی کنید. به عنوان آخرین پستی که توسط کارشناس تایید شده است دقت کنید و از سبک آن پیروی کنید.

- محتوای فایل با فیلترهای انتخاب شده برای پایه و درس مورد نظر در فرم اطلاعات فایل باید تطبیق داشته باشند.

- بودجه بندی: سرفصل‌های آزمون را به دقت مشخص کنید، لازم است اطلاعات مربوط به درس و مباحث (یا محدوده‌ای از کتاب درسی که آزمون از آن طراحی شده است) را دقیق و متناسب با محتوای آزمون در فرم اطلاعات آزمون انتخاب کنید.

- در قسمت توضیحات، شرح مختصری در مورد محتوای فایل بنویسید. ارائۀ توضیحات دقیق‌تر در مورد فایل باعث راهنمایی بیشتر کاربران شده و احتمال دانلود فایل شما را نیز افزایش می‌دهد.

به‌روز بودن فایل؛ فایل ارسالی باید متناسب با مطالب درسی و آموزشی نظام جدید آموزشی باشد، از ثبت موارد مربوط به سال‌های دور خودداری کنید.

- بارم بندی مصوب در آزمون‌های نوبت اول یا دوم رعایت شود.

- جهت افزایش امکان رقابت محتواهایی تولید کنید که در سایت کم هستند (به راحتی در قسمت جستجو می‌توانید متوجه شوید)

- فقط محتوایی ثبت کنید که با سرفصل‌های کتاب درسی سال تحصیلی جاری هماهنگ باشد. (محتوای قدیمی مورد تایید نیست.)

ارسال محتوای تکراری؛ قبل از ارسال محتوا به سایت گاما از عدم وجود آن مطمئن شوید. (محتوایی که خود تولید کننده آن نیستید ممکن است قبلاً توسط کاربر دیگری ثبت شده باشد!)

- آزمون‌های مشابه در یک بودجه‌بندی ثبت نکنید، ثبت آزمون‌های مشابه فقط در صورتی قابل تایید است که تفاوت‌های چشمگیری در نحوه طراحی سوالات یا سطح دشواری آنها وجود داشته باشد. آزمون‌های خود را به صورت بسته چندتایی ثبت کنید. (برای مثال: 4 سری آزمونک درس 1 ....)

- محتوای شما نباید تشابه زیادی با فایل‌های موجود در سایت داشته باشد چه آن محتوا را قبلاً خودتان ثبت کرده باشید چه فرد دیگری آن را ثبت کرده باشد. به دلیل تشابه و عدم امکان استفاده مفید برای خریدار موارد این‌چنینی در هر مرحله‌ای از فرآیند باشد غیرفعال خواهد شد.

- در صورتی که یکی از محتواهای خود را که قبلاً در سایت ثبت کرده‌اید اصلاح کرده‌اید، نسبت به جایگزینی محتوای جدید با محتوای قدیمی اقدام کنید.

رعایت قوانین کپی‌رایت؛ اسکن از کتاب‌های کمک آموزشی و یا انتشار فایل‌های سایت‌های دیگر یا فایل متعلق به دیگران در سایت ممنوع است. (مورد مشاهده شده بدون اطلاع حذف خواهد شد.)

- حقوق ناشرین: نمونه سوالات و فایل‌های ناشران کتاب‌های کمک آموزشی به هر صورت مورد تایید نیست.

- فایل‌هایی که توسط نرم‌افزارهای بانک نمونه سوال سایر مؤسسات تولید شده باشند تایید نخواهند شد.

- شما فقط مجاز به ارسال فایل‌های مربوط به مدرسه خود هستید یا آزمون‌هایی که به صورت هماهنگ در منطقه شما برگزار می‌شوند. بنابراین از ارسال انبوهی از فایل‌های کپی شده از منابع دیگر خودداری نمایید.

- آزمون‌های نوبت دوم پایه ششم ابتدائی به صورت هماهنگ منطقه‌ای و پایه نهم به صورت هماهنگ استانی برگزار می‌شوند. بنابراین از ارسال هرگونه نمونه سوال طراحی شخصی در دروس این پایه‌ها پرهیز نمایید.

کیفیت طراحی مطلوب؛ کیفیت ظاهری و صفحه آرایی فایل باید برای عرضه در سایت مطابق با استانداردهای گاما باشد. (ظاهر فایل اولین چیزی است که کاربر می‌بیند، محتوای خوب بدون ظاهر زیبا کاربر را جذب نخواهد کرد.)

- برای تایپ کلیه متن‌های موجود در فایل سوال و پاسخنامه از فونت‌های سری B مانند B Nazanin و B Mitra و B Traffic و B Yagut و... استفاده کنید. این مورد را در داخل تکست باکس و جدول نیز حتماً رعایت نمایید. (در دوره ابتدائی استفاده از فونت Mj Faraz نیز مجاز است)

- فایل از نظر کیفی (کیفیت ظاهری یا کیفیت علمی) باید در سطح مطلوبی باشد و خلاقیتی در آن به کار برده شود. کارشناسان گاما ملزم به نظارت بر استانداردهای فنی محتواها به منظور ارتقای اعتبار سایت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان هستند. بنابراین تنها محتواهایی قابل تایید هستند که از نظر کارشناس داوری مطالعۀ آنها برای دانش‌آموزان و کاربران مفید فایده تشخیص داده شود.

- استفاده از اسکرین شات در فایل مجاز نیست. این به معنی کپی از فایل دیگری است و لذا مورد تایید نیست. لازم است کلیه متن‌ها، جداول و فرمول‌ها با روش‌های استاندارد تایپ شوند.

- فاصله بین سطرها بیش از حد نیاز نباشد. حاشیه دور صفحات، حاشیه ساده‌ای باشد.

- در فایل ارسالی باید نکات نگارشی و املایی به صورت کامل رعایت شده باشد.

- کلیه مطالب نوشته شده به زبان فارسی باید روی حالت Right to Left Text Direction تنظیم شوند و همچنین Align Right نیز در آنها رعایت شود.

- به منظور کاهش هزینه‌های چاپ و تکثیر کاربران لازم است بهینه سازی مناسبی در فضاهای خالی و تعداد صفحات فایل صورت گیرد تا تعداد صفحات فایل به حداقل ممکن کاهش یابد. 

- شکل‌های هندسی را مطابق راهنمای لینک https://gama.ir/page/show/98 رسم کنید.

ساماندهی مناسب مجموعه محتواهای مرتبط باهم؛ 

- با توجه به انتشار نمونه محتواهای بسیار متنوع از معلمان سراسر کشور، به منظور افزایش امکان رقابت فایل شما با سایر فایل‌های مشابه در سایت و همچنین پیشگیری از سردرگمی کاربران در انتخاب محتوای مورد نظر خود اکیداً توصیه می‌شود محتواهای خود را به صورت یک بسته در سایت ثبت نمایید. منظور از بسته مجموعه‌ای از نمونه سوالات هدفمند است. مثلاً مجموعه سوالات آزمون‌های مستمر کل کتاب، مجموعه آزمونک‌های درس به درس کل کتاب، مجموعه سوالات امتحانات ترم اول، مجموعه سوالات امتحانات ترم دوم، جزوه آموزش درس به درس کل کتاب و ...

- سوال و پاسخ باید در قالب یک فایل باشد. فایل pdf و word هر دو باید ثبت شوند.

- در صورتی که امکان تایپ پاسخنامه را ندارید (برای دروسی مانند ریاضی) آن را در قسمت پاسخ تشریحی به صورت جداگانه ارسال کنید. (در این صورت نیازی نیست فایل پاسخ به انتهای pdf اضافه شود)

- پاسخنامه صرفاً پاسخ سوالات باشد و از تکرار متن سوالات در قسمت پاسخنامه اجتناب نمایید.

- کلیه محتواهای آموزشی مرتبط با هر فایلی که در دسته نمونه سوالات امتحانی ثبت شده است را باید به عنوان «فایل اضافه» در فرم همان نمونه سوال ارسال کنید. برای مثال اگر جزوه‌ای ثبت کرده‌اید و برای آن ویدیویی آماده کرده‌اید، ویدیو را به عنوان فایل اضافه برای آن ثبت می‌کنید یا حل ویدیویی سوالات یک آزمون و...

- چون کاربران از فایلهای پاسخ‌دار استقبال بیشتری می کنند، پیشنهاد می‌گردد در صورت امکان پاسخ تشریحی یا ویدیویی آزمون‌های خود را ثبت کنید.

توجه به پیام‌ها؛ پیام‌های ارسالی داوران را به دقت خوانده و مطابق با آن عمل کنید. (بی‌توجهی به این مورد بعضاً باعث مسدود شدن حساب کاربری شما می‌شود.)

اصول تهیه یک نمونه سوال استاندارد

- هر آزمون باید شناسنامه‌ای شامل نام استان، ناحیه و مدرسه داشته باشد که در سربرگ آزمون مشخص باشند. این شناسنامه نباید مخدوش باشد.

- شما باید اطلاعات استان، ناحیه و مدرسه را مطابق با سربرگ آزمون در فرم ارسال نمونه سوال انتخاب کنید.

- تنوع سوالات را افزایش دهید؛ از سوالات تصویری و نموداری، تستی، جاخالی، درست و نادرست و... استفاده کنید. سوالاتی که صرفاً تشریحی باشند، استاندارد نیستند.

- استفاده از گزینه‌هایی مانند؛ «هر سه مورد»، «مورد الف و ب» و «هیچکدام» در سوالات تستی مجاز نیست. چنین سوالاتی غیراستاندارد محسوب می‌شوند. متن سؤالات و گزینه‌ها را طوری تغییر دهید که این مشکل رفع گردد.

- اصول صفحه‌آرایی و همچنین درست نوشتن را رعایت کنید.

راهنمای ثبت نمونه سوال

مدیریت نمونه سوالات

با کلیک بر روی این دکمه در منوی کاربری خود وارد صفحه «مدیریت نمونه سوالات» خواهید شد. در این قسمت می‌توانید لیست کامل نمونه سوالات ارسالی خود را همراه با جزئیات آن شامل 3- کد محتوا 4- امتیاز 5- تعداد دانلود 6- تاریخ ثبت و 7- وضعیت آن را مشاهده کنید.

امکان مرتب کردن ستون‌های امتیاز، دانلود و تاریخ بر اساس بالاترین و کمترین با کلیک بر روی آیکون وجود دارد.

امکان فیلتر کردن وضعیت با کلیک بر روی آیکون وجود دارد.

نمونه سوالاتی که شما ارسال می‌کنید ممکن است در یکی از پنج حالت زیر قرار گیرد:

بررسی نشده: سوالات پس از ثبت اولیه در این حالت قرار می‌گیرند. در این وضعیت شما باید منتظر بمانید تا یكی از داوران مرتبط با آن سوال پس از بررسی وضعیت جدیدی را ثبت نماید. شما می‌توانید تا زمان بررسی محتوا را ویرایش یا حذف کنید.

تایید شده: پس از بررسی سوال توسط داوران در صورتی كه مشكلی وجود نداشته باشد، فایل یك امتیاز بین (A-D) گرفته و قیمت گذاری می‌شود. از این به بعد این سوال در لیست سوالات سایت نمایش داده خواهد شد.

پیام‌دار: در برخی موارد سوالات دارای ایرادات نگارشی، محتوایی و... به صورت جزئی است كه جهت ویرایش به كاربر ارجاع داده می‌شود. شما با کلیک بر روی عنوان «پیام‌دار» می‌توانید پیام‌های ارسال شده را به بخوانید.

غیرفعال: در صورتی كه فایلی كه شما بارگزاری كرده‌اید در حال حاضر از نظر مطابقت با كتاب درسی و یا نكات دیگری مانند تکراری بودن، عدم کیفیت مناسب و... مشكل دارد در این وضعیت قرار می‌گیرند.

حذف شده: در برخی موارد سوء استفاده توسط افرادی از سوالات فرد دیگر بدون اجازه او انجام می‌شود یا تخطی از قوانین سایت صورت گرفته كه در این صورت مدیر اقدام به حذف مستقیم فایل می‌نماید.

ارجاع به واحد تایپ: در صورتی که محتوای شما از نظر مطابقت با استانداردهای گاما ایراد اساسی داشته باشد و پس از پیام‌دار کردن توسط شما رفع نشده باشد، جهت اصلاح به واحد تایپ ارجاع می‌شود.

ویرایش شده: سوالات پس از ویرایش جزئیات در این حالت قرار می‌گیرند. در این وضعیت شما باید منتظر بمانید تا یكی از داوران مرتبط با آن سوال پس از بررسی وضعیت جدیدی را ثبت نماید. امکان حذف محتوا در این وضعیت وجود ندارد.

8- شما از این بخش می‌توانید محتوای ارسالی خود را ویرایش یا حذف کنید.

 نمونه سوالات تایید شده امکان حذف ندارند.

ثبت نمونه سوال

بخش اول

پس از ورود به قسمت ثبت یا ویرایش آزمون صفحه‌ای مطابق شکل زیر را مشاهده می‌کنید. به منظور رعایت استانداردهای مورد نیاز و تسریع در فرآیند رسیدگی و ارزیابی نمونه سوالات امتحانی راهنمای زیر را مطالعه کنید و تمام نکات آن را به طور دقیق رعایت نمایید.

1- برای مدارس دوره اول و دوم ابتدائی، (دبستان) را انتخاب کنید. برای دبیرستان‌های دوره اول متوسطه، (دوره اول متوسطه) را انتخاب کنید. برای دبیرستان‌های دوره دوم متوسطه، (دوره دوم متوسطه-نظری) را انتخاب کنید. برای هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش نیز به ترتیب (دوره دوم متوسطه- فنی و دوره دوم متوسطه- کاردانش) را انتخاب کنید.

2- پایه مورد نظر را از این قسمت تعیین کنید.

3- در صورتی که مقطع دوره دوم متوسطه- نظری یا دوره دوم متوسطه- فنی و کاردانش را انتخاب کرده باشید، در این قسمت می‌توانید رشتۀ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

4- کتاب درسی مورد نظر را در این بخش می‌توانید انتخاب کنید. اگر مطلبی ثبت می‌کنید که مربوط به چند کتاب درسی است، در این فیلتر درسی به نام جامع دروس یا فراگیر دروس وجود دارد که باید آن را انتخاب کنید.

5- فهرست عناوین هر کتاب درسی در این فیلتر قابل انتخاب است.

برای آزمون‌های نوبت دوم مبحثی انتخاب نکنید، چون بدیهی است که آزمون از کل کتاب طراحی شده است.

برای آزمون‌های نوبت اول نیز نیازی نیست که مبحث انتخاب شود. با این حال در پایان عنوان آزمون قید کنید که از چه مباحثی طراحی شده است. چون بودجه‌بندی دبیران در آزمون‌ها با هم تفاوت دارد.

وقتی تعداد مبحث‌های مورد نظر بیش از یک مبحث است، با نگه داشتن کلید Ctrl روی صفحه کلید می‌توانید چند مبحث را انتخاب نمایید.

6- نوع آزمون را مطابق راهنمای موجود در صفحه استانداردهای گاما انتخاب کنید.

نوع آزمون توضیح
آزمونک آزمونی است که از یک فصل یا درس کتابی طراحی شده باشد مانند؛ آزمون علوم تجربی پایه هشتم | فصل 3: از درون اتم چه خبر
ارزشیابی مستمر آزمونی است که از چند درس کتاب یا یک بخش طراحی شده باشد مانند؛ آزمون علوم تجربی پایه هشتم | فصل اول تا سوم
آزمون عملکردی آزمونی است که برای نشان دادن جنبۀ کاربردی یک یا چند مبحث درسی طراحی شده است. این آزمون‌ها فقط در دورۀ دبستان طراحی می‌شوند و در حال حاضر برای سایر دوره‌ها کاربردی ندارند.
آزمون نوبت اول آزمون پایانی نوبت اول است.
آزمون نوبت دوم آزمون پایانی نوبت دوم است.
آزمون پیشرفت تحصیلی آزمون‌های تستی مانند پیشرفت تحصیلی‏، مسابقۀ علمی، آزمون علمی جامع و آزمون‌های آزمایشی جامع در این قسمت قرار می‌گیرند.
سؤالات تستی سؤالات چهارگزینه‌ای طراحی شده توسط خود دبیران می‌تواند در این دسته قرار بگیرد.
تکلیف و پیک آدینه پیک‌های آدینه، پیک‌های ماهانه در این قسمت قرار می‌گیرند.
سوالات طبقه‌بندی شده فایل‌هایی که شامل پرسش و پاسخ درس به درس از کل فصل‌های یک کتاب درسی باشند یا مجموعه سوالات و تمرین‌هایی که به صورت درس به درس طبقه‌بندی شده باشند در این دسته قرار می‌گیرند.
کتاب کار و تمرین فایل‌هایی که مشابه کتاب کار یک درس قابل استفاده باشند. کتاب کار شبیه مجموعه سوال طبقه بندی شده است با این تفاوت که در سوال‌های یا تمرین‌های هر درس، انواع سوالات از قبیل؛ تستی،‏ جاخالی، درست و نادرست و تشریحی وجود دارد.
راهنمای گام به گام پاسخ فعالیت‌ها و تمرین‌های کتاب درسی که به صورت کامل و جامع به محتوای کتاب پاسخ داده باشند را می‌توانید در این قسمت ثبت کنید.
آزمون تشخیصی آغازین آزمون‌های ورودی مدارس عادی که معمولا توسط دبیران و برای تشخیص سطح علمی دانش‌آموزان برگزار می‌شود را با نوع ثبت کنید.
پیک نوروزی و تابستانه پیک‌های آموزشی که به مناسبت‌های مختلف و معمولا از کلیه دروس طراحی می‌شود را می‌توانید در این دسته ثبت کنید.
ورودی مدارس نمونه، تیزهوشان و کنکور آزمون‌های ورودی مدارس نمونه دولتی‏، تیزهوشان و کنکور سراسری در این دسته قرار می‌گیرند.
مسابقات و المپیادها المپیادهای ملی و جهانی و مسابقات بین‌المللی مانند آزمون تیمز و مسابقات ریاضی کانگورور در این دسته قرار می‌گیرند.
آزمون پودمانی آزمونی است که از کتاب‌های رشته‌های هنرستان که به روش پودمانی تدریس می‌شوند اخذ می‌شود.
جزوه و درسنامه جزوه‌های درسی، درسنامه آموزشی و خلاصه دروس مرتبط با مباحث درسی را در این قسمت ثبت نمایید
طرح درس طرح درس روزانه و یا سالانه مرتبط با تدریس هر مبحث را می‌توانید در این قسمت ثبت کنید.
تحقیق و کنفرانس تحقیق‌های دانش‌آموزی مرتبط با مباحث درسی را در این قسمت ثبت نمایید.

7- در این قسمت وضعیت پاسخنامه را مشخص کنید. آزمون می‌تواند دارای پاسخ تشریحی یا پاسخ کلیدی باشد یا اینکه فاقد پاسخ است.

8- سطح سختی: پس از بررسی دقیق محتوای آزمون سطح دشواری آن را روی یکی از حالت‌های ساده، متوسط یا سخت قرار دهید. توجه داشته باشید که تعیین این فیلتر به کاربران کمک می‌کند تا به سوالات متناسب با سطح استعدادهای خود دستیابی راحت‌تری داشته باشند. این فیلتر هیچ اثری روی قیمت آزمون ندارد.

9- سال تحصیلی: منظور سالی است که آزمون در آن سال برگزار شده است. مقدار این فیلتر را طوری انتخاب کنید که با سربرگ آزمون مطابقت داشته باشد.

10- ماه: منظور ماهی است که آزمون مطابق بودجه‌بندی سالانه باید در آن برگزار می‌شده، مثلاً درس 1 و 2 یک کتاب همواره در مهرماه تدریس می‌شود پس آزمونی که از این دروس ثبت می‌شود نباید ماه (آبان) برای آن انتخاب شود.

11- سطح برگزاری: این فیلتر کمک می‌کند تا طبقه بندی منظمی از آزمون‌های استان‌ها‏، نواحی و مدارس کشور داشته باشیم.

سطح کشور فقط برای آزمون‌های سراسری همانند کنکور و امتحان نهایی یا المپیادهای علمی انتخاب می‌شود. بنابراین انتخاب آن برای هر نوع دیگری مجاز نیست.

اگر مقدار این فیلتر را روی استان قرار دهید، فیلتر استان فعال می‌شود که باید آنها را نیز کامل کنید. از این حالت برای آزمون‌های هماهنگ استانی، آزمون‌های هماهنگ مدارس نمونه دولتی استان‌ها و آزمون‌های هماهنگ پیشرفت تحصیلی استان‌ها استفاده می‌شود.

اگر مقدار این فیلتر را روی ناحیه قرار دهید، فیلترهای استان و ناحیه فعال می‌شوند که باید آنها را نیز کامل کنید. از این حالت برای آزمون‌های هماهنگ منطقه‌ای استفاده می شود.

اگر مقدار این فیلتر را روی مدرسه قرار دهید، فیلترهای استان، ناحیه و مدرسه فعال می‌شوند که باید آنها را نیز کامل کنید.

12- استان مورد نظر را با این فیلتر انتخاب کنید. برای مدارس خارج از کشور، این فیلتر را در وضعیت خارج از کشور قرار دهید.

13- ناحیۀ مورد نظر را با این فیلتر انتخاب کنید.

14- مدرسۀ مورد نظر را با این فیلتر انتخاب کنید. اگر نام مدرسه‌ای در لیست نیست یا اینکه تغییر کرده است، از طریق ارسال پیام به مدیر اطلاع دهید تا اصلاح گردد.

بخش دوم

پس از انتخاب فیلترهای مورد نظر این قسمت برای شما نمایش داده می‌شود.

1 و 2- با کلیک بر روی عنوان مناسب پیشنهاد شده توسط سیستم در بخش «2» که به رنگ قرمز مشخص است، آن را انتخاب کنید. فیلد عنوان تکمیل می‌شود. با این حال شما با ویرایش آن می‌توانید عنوان را زیباتر و گویا‌تر کنید.

3- توضیحات کوتاهی تا حداقل 70 کاراکتر در مورد محتوای فایل بنویسید. توجه داشته باشید این بخش در انتخاب آگاهانه به کاربر بسیار موثر است و قطعا در فروش فایل اثر مستقیم دارد.

4- فایل pdf نمونه سوال از این قسمت قابل بارگذاری است.

5- فایل word نمونه سوال از این قسمت قابل بارگذاری است.

6- فایل پاسخنامه از این قسمت قابل بارگذاری است. آپلود فایل پاسخنامه فقط برای موارد خاصی از بخش مجاز است که قبلا به آنها اشاره شده است.

7- در صورتی که تمایل دارید محتوا را به صورت رایگان منتشر کنید تیک مربوط به این جمله را بزنید تا در روند کارشناسی بررسی شود. توجه داشته باشید که نظر نهایی در مورد قیمت فایل با کارشناس گاما است.

8- در صورتی که نمونه سوال شما شامل فایلی مانند پاسخ ویدیویی یا فایل صوتی (در آزمون‌های شنیداری زبان) است می‌توانید آن را از این بخش اضافه کنید.

پس از کلیک بر روی «افزودن ویدیوی حل سوالات» می‌توانید با تکمیل موارد خواسته و انتخاب فایل مرتبط و در نهایت کلیک بر روی «ثبت آزمون» آن‌ها را ثبت کنید.

امکان اضافه کردن چند مورد پیوست با کلیک بر روی «افزودن ویدیوی حل سوالات» وجود دارد.