{{ (unreadNum > 99)? '+99' : unreadNum }}
اعلان ها
اعلان جدیدی وجود ندارد!

پربازدیدها: #آزمون‌های_مهر #کلاس‌های_آنلاین #آزمون‌ساز

راهنمای تدریس خصوصی و درخواست معلم خصوصی در گاما


چرا معلم خصوصی گاما

گاما بزرگترین اجتماع آنلاین فرهنگی کشور است. بستری جامع با نزدیک به 2 میلیون کاربر

دبیران عضو گاما اکثرا از پرسنل رسمی آموزش و پرورش هستند و با آخرین متدهای تدریس دروس در مقاطع مختلف آشنا هستند.

گاما معلمان را بر اساس معیارهایی به صورت رتبه‌بندی شده به کاربر نمایش می‌دهد تا بهترین انتخاب را داشته باشند.

قیمت عادلانه را برای حفظ حقوق استاد و شاگرد وضع می‌کند.

هماهنگی لازم بین معلم و دانش آموز به صورت آنلاین و به بهترین شکل ممکن

راهنمای استفاده دبیران از سرویس معلم خصوصی

درخواست فعال‌سازی پنل معلم خصوصی

برای درخواست فعالیت به‌عنوان «معلم خصوصی» و دریافت پیشنهادات تدریس خصوصی در محل از منوی کاربری در پروفایل خود بر روی گزینه «معلم خصوصی / فعال‌سازی» کلیک کنید.

توجه: این قابلیت در هر زمانی بسته به نیاز شما قابل فعال و غیر فعال شدن است.

وارد صفحه تنظیمات خواهید شد. در این قسمت دو مورد «دریافت اعلان‌ها» و «دریافت کلاس خصوصی» را فعال کنید.

توجه: دریافت پیام مستقیم به صورت پیشفرض فعال است. با این امکان کاربران می‌توانند قبل از برگزاری کلاس هماهنگی لازم با شما را به صورت آنلاین انجام دهند.

برای شروع کار در سرویس معلم خصوصی گاما شما باید قوانین مربوط به سامانه را مطالعه کرده و موافقت خود را اعلام نمایید.

وارد مرحله تکمیل مشخصات خود خواهید شد. این قسمت خود شامل چند بخش است. در قسمت ابتدایی شما تصویر پرسنلی خود را انتخاب می‌کنید و پس از اطلاعاتی مانند نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و جنسیت خود را وارد می‌کنید.

در قسمت بعد کد ملی و تصویر آن را بارگزاری کنید و اطلاعات مکانی و تماس خود را به دقت وارد کنید.

توجه: اطلاعات موجود در این قسمت را مطابق با راهنمای هر بخش به دقت و با حوصله وارد نمایید.
توجه: اطلاعاتی مانند تصویر کارت ملی، مدرک تحصیلی، تلفن، کد پستی و نشانی محل سکونت صرفا به جهت احراز هویت شماست و به کاربران نمایش داده نمی‌شود.

اطلاعات مرتبط با سطح علمی خود شامل آخرین مدرک تحصیلی، رشته تحصیلی و تصویر آن را جهت دریافت امتیاز مربوط به آن ارسال کنید.

شما می‌توانید سایر موارد مانند سوابق تدریس و تجربیات کاری، تألیفات و گواهینامه‌های خود را جهت بهره‌مندی از امتیازات مربوط به آن و افزایش رتبه در سایت ارسال کنید.

برای ثبت هر یک از موارد فوق بر روی «اضافه کردن مورد جدید» کلیک کرده و پس از وارد کردن توضیحات در بند اول و ضمیمه کردن تصویر آن ضمن سرعت بخشیدن به روند رسیدگی تیک آبی مبنی بر تایید اصالت  ادعا را دریافت کرده و امتیاز ویژه هر مورد را دریافت کنید.

توجه: سوابق مختلف خود را به تفکیک وارد کنید و مدرک مربوط به آن را در همان قسمت اضافه کنید تا ضمن نمایش بهتر از امتیاز مربوط به هر بخش برخوردار شوید. «با مراجعه به جدول شاخص‌های کسب امتیاز می‌توانید از جزئیات امتیازات مطلع شوید.»

در پایان بر روی «ویرایش اطلاعات» کلیک کنید. 

تکمیل اطلاعات دروس

پس از تکمیل اطلاعات فردی و تماس وارد صفحه «ثبت دروس» خواهید شد. در این صفحه درس‌هایی که مایل به تدریس در آن هستید را با استفاده از فیلترهای موجود انتخاب کنید.

بدین منظور پس از انتخاب مقطع > پایه > کتاب درسی بر روی «ثبت درس» کلیک کنید.

درس مورد نظر به لیست اضافه خواهد شد؛ اکنون شما می‌توانید قیمت دستمزد یک جلسه 90 دقیقه‌ای تدریس را اضافه و ثبت نمایید.

توجه: هر زمان می‌توانید با مراجعه به صفحه فوق درسی که تمایل ندارید به تدریس در آن ادامه دهید از لیست حذف کنید.

تکمیل جدول زمان‌های آزاد برای تدریس

جدول زمانی خود را مطابق با وقت آزاد خود در برنامه هفتگی علامت بزنید.

توجه: زمان‌هایی را در هفته انتخاب کنید که به هیچ وقت به کار دیگری اختصاص نداده‌اید. زمان‌های انتخاب شده برای رزرو کاربران آزاد شده و می‌توانند درخواست ثبت کنند.

اطلاعات شما برای بررسی توسط کارشناسان سرویس معلم خصوصی ارسال شده و راهنمایی‌های لازم در خصوص نقص یا اشکالات آن از طریق تیکت به اطلاع شما خواهد رسید.

صفحه عمومی معلم پس از فعالسازی سرویس معلم خصوصی

پس از احراز اطلاعات ثبت شده توسط کارشناسان گاما دکمه‌های «گفتگو با معلم» و «رزرو کلاس خصوصی» در پروفایل عمومی معلم فعال شده و نام دبیر به لیست دبیران موجود در سرویس معلم خصوصی اضافه شده و برای انتخاب کاربران آزاد خواهد شد.

توجه: هر کدام از مدارک که صحت آن محرز شده باشد با تیک آبی مشخص خواهند شد. (برای نمونه در تصویر زیر صحت مدرک تحصیلی و رشته کاربر محرز شده است.)
توجه: دبیران حاضر در گاما بر اساس پارامترهای مختلفی که در
جدول شاخص‌های کسب امتیاز به آن اشاره شده است رتبه بندی شده و شما می‌توانید رتبه آنها را در صفحه عمومی و همچنین نتایج جستجوی سرویس معلم خصوصی مشاهده نمایید.

 

مشاهده لیست کلاس‌ها

پس از اینکه سرویس برای شما فعال شد هر لحظه امکان ارسال درخواست برای شما وجود دارد و نیاز است روزانه سایت را چک کنید.

توجه: در صورت فعالسازی دریافت اعلان در صورتی که مرورگر شما باز باشد پیام مرتبط با درخواست تدریس برای شما ارسال خواهد شد.

اطلاع از درخواست‌های تدریس

درخواست‌های ثبت شده برای شما توسط نوتیفیکیشن (اعلان) برای شما ارسال می‌شود. همچنین در صورتی که درخواست ثبت شده‌ای برای شما وجود داشته باشد پس از ورود به صفحه داشبورد خودتان می‌توانید آنها را مشاهده کنید.

درخواست‌‌ها «منتظر تایید شما» هستند و سایر جزییات کاربردی مانند روز و ساعت درخواستی، نام کاربر و محدوده کاربر نیز به شما نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید از همین قسمت نسبت به «رد»، «تایید» و یا «ارسال پیام» به کاربر مورد نظر اقدام کنید.

علاوه بر صفحه داشبورد شما می‌توانید با مراجعه به منوی معلم خصوصی > مدیریت کلاس‌ها لیست کلاس‌های خود را مشاهده و عملیات مورد نظر را بر روی آن اعمال کنید.

توجه: در صورتی که شما برای ساعت و روز درخواستی کاربر مشکل خاصی ندارید و دکمه «تایید» را بزنید گاما پیامی به دانش‌آموز مورد نظر ارسال کرده و وضعیت کلاس به حالت «منتظر پرداخت» تغییر پیدا می‌کند.

برگزاری کلاس و تسویه حساب

پس از پرداخت کاربر مورد به اطلاع شما رسانده شده و میتوانید با کلیک بر روی ردیف مورد نظر جزئیات رزرو شامل: تلفن همراه، تلفن ثابت و آدرس دانش‌آموز را مشاهده کرده و با وی جهت برگزاری کلاس هماهنگ شوید.

پس از پایان زمان برگزاری کلاس اولین بار که وارد سایت گاما شوید سؤالی به شکل زیر در هدر سایت برای معلم و دانش‌آموز نمایش داده خواهد شد.

توجه: در صورتی که دانش‌آموز و معلم برگزاری کلاس را تایید کنید سهم دبیر از کلاس خصوصی برگزار شده به درآمد وی در گاما افزوده خواهد شد.
توجه: پس از تایید کلاس دانش‌آموز و دبیر می‌توانند به یکدیگر امتیاز دهند. به ازای هر ستاره‌ای که دانش‌آموز برای دبیر ثبت می‌کند 4 امتیاز به مجموع امتیازات اخذ شده دبیر در سایت گاما اضافه خواهد شد.

راهنمای استفاده دانش‌آموزان از سرویس معلم خصوصی

جستجو و یافتن معلم خصوصی

قبل از هر کاری باید با نام کاربری خود وارد سایت شوید یا اگر عضو نیستید ثبت نام کنید.

برای پیدا کردن معلم خصوصی راهکارهای متفاوتی وجود دارد که ساده‌ترین روش آن مراجعه به تب «معلم خصوصی» در صفحه جستجو است.

شما می‌توانید همانند سایر سرویس‌های سایت با فیلتر کردن مقطع، پایه و کتاب درسی مورد نظر دبیران مرتبط با آن را پیدا کنید.

توجه: علاوه بر موارد فوق شما می‌توانید استان، شهر و جنسیت معلم را نیز انتخاب کنید.
توجه: شما می‌توانید نتایج جستجو را بر اساس «آخرین بازدید، آخرین فعالیت و بیشترین امتیاز» مرتب کنید.

تذکر: در صورتی که استان و شهر معلم انتخاب شده با اطلاعات تکمیل شده توسط شما در پروفایل‌تان یکسان نباشد امکان درخواست وجود نخواهد داشت.

درخواست معلم خصوصی

در صورتی که برای اولین بار قصد استفاده از سرویس را داشته باشید وارد صفحه تنظیمات خواهید شد. در این قسمت «دریافت اعلان‌ها» را فعال کنید.

توجه: دریافت پیام مستقیم به صورت پیشفرض فعال است. با این امکان معلم می‌تواند قبل از برگزاری کلاس هماهنگی لازم با شما را به صورت آنلاین انجام دهد. 

پس از تیک زدن دکمه مورد نظر وارد مرحله بعدی خواهید شد.

در این قسمت شما می‌توانید با کلیک بر روی ساعت‌های نمایش داده شده در تقویم مواردی را که نیاز دارید انتخاب کنید. موارد انتخاب شده به ترتیب برای شما لیست خواهد شد.

توجه: در این مرحله فقط روز و ساعت کلاس را مشخص می‌کنید. شما می‌توانید در مرحله بعدی دروس مرتبط با هر جلسه را انتخاب کنید.

پس از انتخاب روز و ساعت درخواستی خود می‌توانید درس‌هایی که تمایل دارید در آن جلسه به شما تدریس شود را انتخاب کنید.

توجه: در این قسمت دستمزد مشخص شده برای یک جلسه کلاس به شما نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید با کلیک بر روی «مرحله بعد» درخواست خود را ثبت کنید.

درخواست رزرو شما ثبت شده و از طریق اعلان به اطلاع معلم رسانده خواهد شد.

توجه: شما می‌توانید در صفحه داشبورد خودتان از وضعیت درخواست‌های ارسالی مطع شوید.

در صورتی که معلم درخواست شما را پس از هماهنگی اولیه تایید کند می‌توانید با وارد شدن به داشبورد یا منوی معلم خصوصی > مدیریت کلاس‌ها و درخواست‌ها با کلیک بر روی دکمه پرداخت مراحل واریز هزینه را انجام دهید. 

برگزاری کلاس

پس از واریز هزینه در بخش مدیریت کلاس‌ها و درخواست‌ها مورد پرداختی شما به وضعیت «رزرو شد» تغییر پیدا می‌کند. شما می‌توانید با زدن دکمه جزئیات اطلاعات تماس معلم را مشاهده کرده و با وی هماهنگی لازم را انجام دهید.

 پس از پایان زمان برگزاری کلاس اولین بار که وارد سایت گاما شوید سؤالی به شکل زیر در هدر سایت برای شما نمایش داده خواهد شد.

توجه: تا زمانی که شما برگزاری کلاس را تایید نکنید سهم دبیر از کلاس خصوصی برگزار شده به درآمد وی در گاما افزوده نخواهد شد.
توجه: پس از تایید برگزاری کلاس می‌توانید به معلم امتیاز دهند. به ازای هر ستاره‌ای که شما برای دبیر ثبت می‌کنید 4 امتیاز به مجموع امتیازات اخذ شده معلم در سایت گاما اضافه خواهد شد.

ارتباط آنلاین و ارسال پیام خصوصی در سرویس معلم خصوصی

ممکن است شما نیاز داشته باشید قبل از برگزاری کلاس با معلم هماهنگ شوید یا اینکه قبل از رزرو کلاس سؤالاتی رو که نیاز دارید بپرسید.

گاما بستر ارسال پیام خصوصی بین کاربران را راه‌اندازی کرده تا مشکل شما رفع شود.

برای این منظور شما می‌توانید با استفاده از دکمه «ارسال پیام» یا «گفتگو با معلم» که معمولا در کنار گزینه‌های دیگر قابل مشاهده است وارد صفحه گفتگوی خصوصی شوید.

پس از کلیک بر روی یکی از این گزینه‌ها صفحه ارسال پیام به شکل زیر برای شما باز خواهد شد.

قسمت شماره 1: نام کاربری که پیام شما به او ارسال می‌شود قرار دارد.
قسمت شماره 2: شما می‌توانید در صورتی که کاربری برای شما مزاحمت ایجاد کرد وی را بلاک کرده و از ارسال پیام توسط وی به خودتان جلوگیری کنید.
قسمت شماره 3: پیام‌های ارسالی کاربر به شما در سمت چپ صفحه نمایش داده می‌شود.
قسمت شماره 4: پیام‌های شماست که در سمت راست صفحه نمایش داده می‌شود.

شاخص‌های کسب امتیاز در گاما

خلاصه جدول شاخص‌های رتبه بندی دبیران به شرح ذیل می‌باشد.

شاخص رتبه بندی عنوان امتیاز
مدرک تحصیلی دیپلم
دانشجوی کاردانی
فوق دیپلم
دانشجوی کارشناسی
لیسانس
دانشجوی کارشناسی ارشد
فوق لیسانس
دانشجوی دکتری
دکتری
500
1000
1500
2000
2500
3000
3500
4000
4500
فعالیت در سایت کلاس خصوصی (به ازای ثبت هر ستاره پس از پایان کلاس توسط دانش آموز 4 امتیاز)
ثبت نمونه سوال 
ثبت فایل آموزشی
ثبت پرسش
پاسخ به پرسش [امتیاز تنها به مواردی تعلق می‌گیرد که توسط سؤال کننده به عنوان پاسخ صحیح انتخاب شده باشد.]
ثبت تست آزمون آنلاین
4-20
2-10
5-20
1
2
1
سوابق تدریس و تجربیات کاری به ازی هر سال تدریس در آموزش و پرورش
به ازی هر سال تدریس در دانشگاه‌های آزاد، پیام نور، غیرانتفاعی و علمی کاربردی
به ازی هر سال تدریس در دانشگاه‌های دولتی و فرهنگیان
به ازی هر سال تدریس در آموزشگاه‌های آزاد
به ازی هر سال تدریس در برنامه‌های صداوسیما
به ازی هر سال تدریس در دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان
100
100
200
100
200
100
تالیفات کتاب‌های دارای فیپا و شابک
سی‌دی آموزشی دارای مجوز ارشاد
نرم افزار یا اپلیکیشن دارای مجوز
مقاله ISI
مقاله در مجلات داخلی
مقاله در کنفرانس خارجی
مقاله در کنفرانس داخلی
100
50
50
100
50
50
50
گواهینامه و افتخارات کسب مدال در المپیادهای جهانی
رتبه 1 تا 100 کنکور سراسری
معلم نمونه در ناحیه یا استان
سرگروه آموزشی ناحیه یا استان
نوآوری آموزشی
سایر عناوین ملی
سایر عناوین بین المللی
توصیه نامه مدرسه
1000
1000
60
60
40
200
400
20