{{ (unreadNum > 99)? '+99' : unreadNum }}
اعلان ها
اعلان جدیدی وجود ندارد!

پربازدیدها: #آزمون‌های_مهر #کلاس‌های_آنلاین #آزمون‌ساز

قوانین و مقررات


با تشکر از اینکه وب سایت گاما را جهت فعالیت انتخاب کرده‌اید. وب سایت گاما با هدف ایجاد گنجینه نمونه سوالات امتحانی، آزمون های علمی و محتوای آموزشی مقاطع مختلف آموزش و پرورش شروع به فعالیت نموده است. گنجینه‌ای که نمونه سوالات و محتوای آموزشی آن توسط معلمان سراسر ایران عزیز به روز می‌گردد و امکان دسترسی به مطالب برای عموم دانش‌آموزان، دبیران و مدارس کشور با یک جستجوی ساده فراهم می‌گردد.

به لحاظ تامین حقوق تولید کنندگان و استفاده کنندگان محتواهای الکترونیکی و همچنین راحتی همه کاربران قوانینی وضع شده است، که کاربران می بایست طبق آن عمل کنند. این قوانین به صورت کامل در زیر منتشر شده‌اند و ممكن است در هر زمان تغییر كنند. لطفاً جهت مشاهده آخرین قوانین وب سایت به پیغام‌هایی که ممکن است برخی از روزها به هر نحوی به اطلاع كاربران برسد، دقت فرمایید یا اینکه هر چند وقت یکبار به همین صفحه مراجعه نمایید. شما با ثبت نام در سایت تایید می‌کنید که «قوانین و مقررات» را خوانده و پذیرفته‌اید. معنی مفاهیم به کار برده شده را در انتهای این متن توضیح داده‌ایم.

قوانین عمومی

1- این سایت تابع قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافقنامه حاکم خواهند بود.

2- کلّیه‌ی مکاتبات الکترونیکی میان کاربران و گاما از طریق سیستم تیکت (پیام درون سایت) صورت می‌گیرد. ارسال پیام از طریق این سیستم به منزله‌ی ابلاغ تلقّی می‌گردد.

3- همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و مکاتبات و پاسخ‌های احتمالی گاما به درخواست‌ها از طریق آنها صورت می‌گیرد.

ثبت نام

4- برای ثبت نام در سایت باید یک شماره موبایل یا آدرس ایمیل معتبر داشته باشید که در فرآیند ثبت نام از طریق ارسال کد تایید احراز هویت می‌شود. 

5- کاربری هر فرد شامل نام و نام خانوادگی باید با اطلاعات مدارک شناسایی مطابقت داشته باشد و در صورت عدم تطابق، گاما مجاز به ارائه خدمات به این گروه از مشتریان نخواهد بود. لازم به ذکر است که این امر به منظور جلوگیری از سو استفاده‌های احتمالی و مواردی نظیر جلوگیری از خرید با کارت‌های سرقت شده و موارد مشابه در نظر گرفته شده است.

6- کاربر تأیید می‌نماید که حداقل 18 سال تمام سن دارد یا اینکه تحت نظارت والدین خود در سایت فعالیت می‌کند.

7- صفحات کاربری دبیران و دانش‌آموزان محترم به همراه تصویر پروفایل آنها در موتورهای جستجو ایندکس می‌شوند. همچنین نام و تصویر پروفایل دانش آموز در صفحه مدرسه انتخاب شده توسط وی، نمایش داده می‌شود. از تصاویر مناسب برای این منظور استفاده نمایید. پس از ایندکس گاما مسئولیتی در قبال حذف آن ندارد.

شرایط انتشار محتوا

8- دبیران برای ثبت محتوا یا برگزاری کلاس‌های خصوصی و آنلاین ملزم به ارائه مدارک احراز هویت فردی و صلاحیت علمی هستند و در صورتی که برای گاما محرز گردد که کاربری با تخطی از قوانین در حال انتشار محتوا است نوع کاربری آنها را به «دانش آموز» تغییر خواهد داد و هیچگونه ادعایی در مورد درآمد این حساب کاربری قابل پذیرش نیست.

9- دبیران محترم فقط مجاز به ثبت محتواهای طراحی خودشان هستند. اصالت طراحی آزمون و محتواهای آموزشی را دبیر تعهد می‌نمایند و در صورت وجود هر گونه ادعای اشخاص ثالث در خصوص تالیف مطالب ثبت شده، مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرد. بنابراین گاما مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت. همچنین با ثبت هر گونه محتوایی در گاما، دبیر متعهد می‌گردد که آن محتوا را در هیچ سایت یا پلتفرم دیگری انتشار نداده است. پس از تایید هر محتوا در گاما، دبیر ملزم است هر چه سریع تر نسبت به حذف آن محتوا از دیگر سایت‌ها اقدام کند.

10- امکان حذف یک فایل بعد از تایید وجود ندارد زیرا اولاً برای ارزیابی فایل، تیم کارشناسی گاما وقت گذاشته است و ثانیاً فایل برای کاربرانی که آن را دانلود کرده‌اند، بایگانی می‌شود تا در صورت نیاز مجدد، کاربر بتواند دانلود کند. در صورت درخواست یا اصرار دبیر، برای حذف یک فایل مبلغ 10 هزار تومان کارمزد از درآمد وی کسر خواهد شد.

11- در ثبت یا جستجوی آزمون، طبقه‌بندی علمی مبتنی بر رویه‌های موجود در آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که به منظور دسترسی بهینه کاربران در نظر گرفته شده است. دبیران محترم باید در تخصیص آزمون‌ها به دسته‌های مختلف با دقت عمل نمایند تا آزمون‌ها بهتر به سایر کاربران معرفی گردد.

12- دبیران محترم با ثبت آزمون و سایر محتواهای آموزشی در واقع مجوز نشر آن را به وب سایت گاما واگذار می‌کنند و در ازای آن، حق تالیف آثار خود را دریافت می‌کنند. گاما در استفاده از محتواهای کاربران در تولید آزمون‌های آنلاین یا مجموعه پکیج‌های آموزشی مجاز است.

13- احترام به نظر کارشناس داوری محتواها و انجام اصلاحات درخواست شده توسط وی ضروری است. بدیهی است نظر کارشناس داوری در خصوص محتواها نسبت به هر چیز دیگری از اولویت بالاتری برخوردار است. کارشناس داوری بنا به تشخیص ممکن است تعدادی از فایل‌های شما را با هم تجمیع نماید یا فایل جدیدی از شما را جایگزین یکی از فایل‌های قدیمی نماید.

14- استفاده از آدرس آیدی شخصی، گروه یا کانال تلگرام و همچنین سایر شبکه‌های اجتماعی، آدرس وبلاگ‌ها و وب سایت‌ها به عنوان واترمارک فایل‌ها و همچنین درج اطلاعات تبلیغاتی در قسمت توضیحات یا هر فرمی از سایت و همچنین استفاده از هر گونه لینک یا واترمارک در داخل فایل‌ها ممنوع است.

15- رمزگذاری هیچ‌یک از فایل‌ها به هر شکلی مجاز نیست و کارشناسان گاما حق دارند پس از حذف رمز، فایل را تایید نمایند.

16- شرایط و راهنمای فعالیت دبیران در گاما و استانداردهای لازم جهت انتشار محتوا جز جدا نشدنی این قرارداد هستند و ممکن است متناسب با نیاز تغییر یابند.

استفاده از خدمات

17- استفاده و جستجوی شما در وب سایت گاما با مسئولیت شخصى خود شما صورت مى‌گیرد. گاما تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفرى ناشى از دسترسى و استفاده شما از سایت ندارد.

18- امکان بازگشت وجه شارژهای انجام‌شده در کیف پول به‌ هیچ‌وجه وجود ندارد. بازگشت وجه تنها برای مواردی که اشکال آن طی بررسی گزارش خطای کاربران یا مشاهده توسط کارشناسان اثبات شده باشد فقط به‌صورت شارژ کیف پول انجام شده و کاربر می‌تواند محتوای دیگری را خریداری کند.

19- در صورت وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و محصول ارائه‌شده به خریدار، خریدار موظف است مراتب را از طریق «ارسال گزارش خطا» به گاما اعلام نماید تا ضمن پیگیری و اصلاح نسبت به مسترد کردن وجه به کیف پول اقدام کند.

20- وب سایت گاما، آزمون‌ها و محتواهای آموزشی دبیران را نمایش می‌دهد. آزمون‌ها و محتواهای مندرج در سامانه ممکن است توسط دبیران بصورت مداوم تغییر کند و یا به روز شود.

21- با وجود آنکه گاما حداکثر تلاش خود را با استفاده از یک تیم داوری جهت بررسی محتواها بکار مى‌بندد، به هیچ وجه صحت و کیفیت آنها را تضمین نمى‌نماید.

22- گاما هیچگونه تعهد و یا مسئولیتى در قبال آزمون‌های ثبت شده توسط دبیران، در این سایت به عهده نمی‌گیرد. آزمون‌ها در سایت، توسط دبیرانی ثبت می‌شوند که هیچ نوع رابطه‌ی حقیقی و یا حقوقی با این سایت ندارند. مسئولیت مستقیم آزمون ثبت شده، با کاربر ثبت کننده آن می‌باشد و صحت و سقم آن توسط سامانه گاما ادعا و یا تضمین نمی‌شود.

23- گاما به صورت کاربر محور است و تنها محتواهایی را که توسط کاربران دبیر تولید و ثبت شده است، انتشار می‌دهد. در حال حاضر نسخه الکترونیکی کتاب‌ها یا جزوات هیچ ناشری در گاما به فروش نمی‌رسد.

24- هر گونه کپی برداری از محتواهای سایت در تالیف کتاب، جزوه، نرم افزار و وب‌سایت‌ها به هر شکلی ممنوع است. استفاده تجاری از محتواها مطابق قانون «حمایت از حقوق مولف در بستر مبادلات الکترونیکی، قانون ترجمه و تکثیر و قانون تجارت الکترونیکی» مجاز نیست.

25- انتشار مطالب وب سایت فقط با نام گاما و قرار دادن لینک مستقیم به مطلب موجود در گاما، در وبلاگ‌ها یا سایت‌های دیگر مجاز است.

26- با خرید هر محتوا، صرفاً مجوز بهره‌برداری از آن‌ به‌صورت غیر انحصاری، غیر قابل انتقال، بدون محدودیت زمانی و برای یک شخص به شما اعطا شده است. با این حال تکثیر در تعداد محدود (دانش آموزان یک مدرسه) مجاز است.

27- گاما صرفا نمایش دهنده اطلاعات مدارس است و هیچ ارتباطی با آنها ندارد، با وجود تلاش فراوان برای ارائه اطلاعات صحیح به کاربران گاما هیچ مسئولیتی در قبال اطلاعات درج شده ندارد و صرفا امکان نمایش اطلاعات ارسالی توسط سایر کاربران را مهیا کرده است.

28- امتیاز دبیران و رتبه بندی آنها بر اساس پارامترهای خاصی است که در بخش «شاخص‌های کسب امتیاز» قابل دریافت است. بدیهی است رتبه بندی فوق فقط در گاما معتبر است و به جهت کمک به کاربران و بهبود خدمات استفاده می‌شود.

29- در هر لحظه می‌توانید درخواست ویرایش برای یک مدرسه در سایت ثبت کنید و ثبت مدرسه‌ای که اطلاعات آن در سایت موجود نیست را به ما اطلاع دهید. در صفحه برخی مدارس آدرس وب‌سایت ثبت شده است که گاما محتوای آنها را تایید نکرده و صرفاً به دلیل فعال بودن در زمان بررسی ثبت شده است.

30- عدم دسترسی خریدار به لینک دانلود یا وجود مشکل در دانلود، مانع تحویل محصول نمی‌گردد و خریدار باید مشکل را با پشتیبانی جهت رفع در میان بگذارد.

31- گاما مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده‌ی خریدار از محصول خریداری‌شده ندارد.

سیاست‌های مالی

32- قیمت گذاری فایل‌ها توسط کارشناسان گاما صورت می‌گیرد و کاربر ثبت کننده متعهد می‌گردد که به نظر کارشناس داوری در این خصوص احترام بگذارد.

33- بخشی از هزینه فروش هر محتوا  مطابق جدول حق تألیف محاسبه و به عنوان درآمد دبیر منظور می‌شود.

34- سیستم خرید در سایت به صورت شارژ کیف پول است و پس از شارژ حساب اعتباری خود در گاما می‌توانید نسبت به دانلود فایل‌ها اقدام نمایید. شارژ کیف پول کاربران تا مدت زمان نامحدودی اعتبار دارد و با خرید از سایت اعتبار آن کاهش می یابد. حداقل مبلغ شارژ کیف پول 39 هزار و 900 تومان است.

35- زمانی که حداقل درآمد دبیر به مبلغ 100 هزار تومان برسد می‌تواند درخواست تسویه حساب ارسال نماید. دقت کنید که برای انجام تسویه حساب لازم است مدرک علمی شما احراز شده باشد. درخواست‌های تسویه حساب که تا آخر وقت روز شنبه هر هفته ثبت شده باشند در روز یکشنبه رسیدگی خواهد شد.

نظرات کاربران

36- بخش نظرات در صفحه مدرسه، امکان اشتراک‌گذاری تجربه‌ی دانش آموزان، اولیا و دبیران یک مدرسه را می‌دهد. بدیهی است بخش نظرات این قسمت با دیگر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی متفاوت است. در این بخش، هر کاربر مجاز است در چهارچوب شرایط و قوانین سایت، نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسی کارشناسان تایید، نظرشان را روی سایت مشاهده کند. بدیهی است که اگر قوانین سایت در نظرات کاربری رعایت نشود، تایید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش در نمی‌آیند. گاما در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشر شده در این قسمت، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به‌هیچ‌وجه به معنی تایید گاما نیست.

37- شرایط و قوانین پاسخ به پرسش و درج نظر

1- فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش از حد معمول، کشیدن حروف یا کلمات، استفاده‌ی مکرر از یک حرف یا کلمه، شکلک و اموجی در متن خودداری کنید.

2- در بخش نظرات مدرسه به‌طور واقع‌بینانه معایب و مزایا را در کنار هم بررسی کنید.

3- کاربران ارسال‌کننده‌ی نظر موظف‌اند از ادبیات محترمانه استفاده کرده و از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کنند. بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تاییدنشدن نظر کاربر می‌شود.

4- تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند؛ لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانب‌دارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظردهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد کنید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کرده و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار کند.

5- با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن، نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت کنید. دقت داشته باشید تا جای ممکن از هرگونه لینک‌دادن (فرستادن) دیگر کاربران به سایت‌های دیگر و درج ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.

6- توجه داشته باشند، مسائلی را که از آن اطمینان ندارید، به‌هیچ‌وجه در نظرات ثبت نکنید؛ همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیرمطمئن جدا خودداری کنید.

7- بهتر است مطالبی در این بخش ثبت شود که برای بازدیدکنندگان سایت مفید باشد؛ لذا از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیرمرتبط یا غیرضروری در این بخش پرهیز کنید.

8- لازم است نظرات خود را به صورت نگارشی ثبت کرده و از کوتاه‌کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره تا جای ممکن خودداری کنید. استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در سایت را داشته باشد، لازمه‌ی تایید نظرات کاربران است.

9- هرگونه توهین به مقامات دولتی و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی و یا تمسخر بصورت طنز ممنوع می‌باشد.

موارد انسداد یا حذف کاربر

38- قرار دادن لینک یا فایل تصویری مستهجن، غیراخلاقی و سیاسی در تصویر پروفایل یا عنوان کاربری

39- مطرح کردن هر نوع مطلب در خصوص کانال‌های ماهواره‌ای غیراخلاقی، کانالهای فارسی‌ زبان سیاسی و یا ضد مذهبی

40- مطرح کردن مباحث نژاد پرستانه و یا اهانت به مذاهب، ادیان، ملیت‌ها و قومیت‌های مختلف

41- مطرح کردن هر نوع مطلب و ارائه نرم‌افزار در خصوص هک و هک کردن و فیلتـرشکن

42- استفاده از عکس مقامات رسمی کشوری و لشکری به عنوان تصویر پروفایل

43- ایجاد مزاحمت برای سایر کاربران یا نگارش متن‌های ناشایست و منافی عفت عمومی در دایرکت (پیام خصوصی)، نظرات مدرسه و سرویس پرسش و پاسخ نیز در صورت مشاهده و یا گزارش

44- بی‌توجهی به مقررات سایت و یا هشدارهای مدیریت و کارشناسان در راستای فعالیت حرفه‌ای در سایت

45- ایجاد مزاحمت و اهانت یا بی‌احترامی به کارشناسان و مدیران سایت

سیاست‌ حفظ حریم خصوصی

46- در صورت استفاده از گاما با سیاست‌های آن موافقت می‌کنید. ما تنها اطلاعاتی را جمع‌آوری می‌کنیم که با آن بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم و حساب کاربری شما را در برنامه بهبود دهیم. ما از اطلاعات شخصی شما استفاده‌ دیگری نخواهیم کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد سیاست‌ها این لینک را ببینید.

مسئولیت‌ها و رفع مسئولیت‌ها

47- ما تنها به وعده‌های صریح و آشکاری که در این توافقنامه داده‌ایم تعهد داریم و در قبال برداشت‌های ضمنی از توافقنامه هیچ مسئولیتی نداریم.

48- ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که محتوا یا دسترسی شما به وبسایت بدون وقفه و مشکل باشد و باقی بماند، و اینکه ایرادها رفع شوند، ولی هیچکدام از این موارد را نمی‌توانیم تضمین کنیم و تضمینی نمی‌دهیم.

49- ما تلاش می‌کنیم که دسترسی شما به وبسایت برقرار باشد، و وبسایت یا محتوای آن از نظر صحت، دقت، به‌هنگام بودن، کامل بودن، قابل اعتماد بودن، و موارد مشابه برای شما قابل تکیه و قابل اعتماد باشد، ولی هیچکدام از این موارد را نمی‌توانیم تضمین کنیم و (و مسئول نیستیم).

50- چنانچه هرگونه خسارت غیرمستقیم یا تصادفی یا ویژه، یا لطمهٔ غیرمستقیم یا تصادفی یا ویژه به درآمد یا سود شما رخ بدهد که ناشی از استفاده از و/یا دسترسی به وبسایت و محتوای آن، و یا ناتوانی در استفاده از وبسایت و/یا دسترسی به وبسایت باشد، مسئولیتی متوجه ما نخواهد بود.

51- مسئولیت هرگونه عواقب و خسارت ناشی از برقراری تماس بین شما و هر کاربر دیگری، برعهدهٔ خود شما است.

52- ما وبسایت خود را از داخل ایران اداره می‌کنیم. در نتیجه قوانین جمهوری اسلامی ایران نافذ هستند و گاما از قوانین و مقررات ایران پیروی می‌کند و تحت نظام قضایی ایران عمل خواهد کرد. هر گونه قانونی که به‌شکل اجتناب‌ناپذیر و رد ناشدنی در موردی و موضوعی وارد باشد و صدق کند، در آن زمینه قانون نافذ محسوب خواهد شد.

سایر موارد

53- شرایط و قوانین فوق در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز موارد فورس ماژور، گاما هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

54- با توجه به مفاد قرارداد حاضر، گاما حق استفاده‌ی غیر انحصاری، قابل‌فسخ و غیرقابل‌ انتقال از سامانه‌ را به («کاربر») اعطا می‌کند. کلیه‌ی‌ حقوق، مالکیت و منافع سامانه‌ در مالکیت انحصاری شرکت پیشرو کنترل راوند است.

تعاریف

کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، امکان استفاده از خدمات گاما را دریافت می‌کند. کاربران در گاما به سه دسته تقسیم می‌شود: دانش‌آموز ، دبیر و داور

گاما: پلتفرم آموزش و سنجش آنلاین که با امکاناتی که فراهم کرده امکان اشتراک گذاری محتوا توسط دبیران و استفاده توسط دانش‌آموزان و اولیای آنان را فراهم کرده است.

آزمون و محتوا: نمونه سوالات، پاورپوینت، ویدیو و... که به کمک رایانه پدید آمده تا یک مبحث درسی را آموزش یا مورد ارزیابی قرار دهد.

دبیر: در این قرارداد شخص حقیقی یا حقوقی که به‌واسطه‌ی‌ گاما اقدام به انتشار یک محتوا به‌صورت آنلاین می‌نماید.

حساب کاربری: کاربر از طریق این حساب می‌تواند فهرست محتوای خریداری‌شده یا منتشرشده‌ی خود را مشاهده و مدیریت کند. مشخصات کاربر در آنجا ثبت‌شده و قابل‌ ویرایش و بروزرسانی است.

کیف پول: یک مفهوم انتزاعی از کیف پول مرسوم که هنگام خرید و فروش آنلاین جهت نگهداری اطلاعات حساب افراد (اعتبار) در فروشگاه آنلاین استفاده می‌شود. اعتبار موجود در کیف پول از طریق خرید شارژ الکترونیکی قابل‌ افزایش است و معمولاً در صورت وجود اعتبار کافی در کیف پول کاربر، برای پرداخت صورتحساب، نیازی به استفاده از درگاه‌های پرداخت نیست.

تیکت (پیام): سند الکترونیکی که حاوی مکاتبات با کارشناسان گاما یا سایر کاربران است.

پشتیبانی: منظور از پشتیبانی، پاسخگویی به مشکلات مربوط به دانلود محصول و محتوای آن است.

درگاه پرداخت: یک سرویس تجارت الکترونیک است که کارت‌های بانکی را برای پرداخت جهت فروشگاه‌های آنلاین و سنتی پردازش می‌کند. درگاه پرداخت انتقال اطلاعات کلیدی بین پورتال پرداخت وب‌سایت گاما به پردازنده/بانک را تسهیل می‌کند.