گاما رو نصب کن!

{{ (unreadNum > 99)? '+99' : unreadNum }}
اعلان ها
اعلان جدیدی وجود ندارد!
{{ number }}

پربازدیدها: #{{ tag.title }}

قوانین و مقررات

بروزرسانی: 22:40   1403/02/13 : 1,094,549

ممنون از اینکه وب‌سایت گاما را برای یادگیری و آموزش انتخاب کرده‌اید. گاما با هدف ایجاد گنجینه نمونه سوالات امتحانی، آزمون‌های علمی و محتوای آموزشی مقاطع مختلف آموزش و پرورش شروع به فعالیت کرد. گنجینه‌ای که نمونه سوالات و محتوای آموزشی آن توسط معلمان سراسر ایران عزیز به‌روز شده و امکان دسترسی به مطالب برای عموم دانش‌آموزان، دبیران و مدارس کشور با یک جستجوی ساده فراهم می‌شود. ما در گاما برای تامین حقوق تولید کنندگان و استفاده کنندگان محتواهای الکترونیکی و همچنین راحتی همه کاربران قوانینی داریم که کاربران باید طبق آن عمل کنند. این قوانین به صورت کامل در ادامه این صفحه منتشر شده‌اند و ممكن است در هر زمان تغییر كنند. لطفاً برای مشاهده آخرین قوانین وب‌سایت، به پیغام‌هایی که ممکن است برخی از روزها به هر نحوی به اطلاع شما برسد، دقت کرده یا اینکه هر چند وقت یکبار به همین صفحه مراجعه کنید. شما با ثبت نام در سایت تایید می‌کنید که «قوانین و مقررات» را خوانده و پذیرفته‌اید. 

نکته: معنی مفاهیم به کار برده شده را در انتهای این متن توضیح داده‌ایم.

قوانین عمومی

1- این وب‌سایت تابع قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران است. درنتیجه قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافقنامه حاکم خواهند بود.

2- کلّیه‌ی مکاتبات الکترونیکی میان کاربران و گاما از طریق سیستم تیکت (پیام درون سایت) انجام می‌شود. ارسال پیام از طریق این سیستم به منزله‌ی ابلاغ تلقّی می‌‌شود.

3- همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و مکاتبات و پاسخ‌های احتمالی گاما به درخواست‌ها از طریق آنها صورت می‌گیرد.

ثبت نام

4- برای ثبت نام در سایت باید یک شماره موبایل یا آدرس ایمیل معتبر داشته باشید که در فرآیند ثبت نام، ازطریق ارسال کد تایید، احراز هویت می‌شود. 

5- اطلاعات کاربری هر فرد شامل نام و نام خانوادگی، باید با اطلاعات مدارک شناسایی مطابقت داشته باشد و در‌صورت عدم تطابق، گاما مجاز به ارائه خدمات به این گروه از مشتریان نخواهد بود. لازم به ذکر است که این امر به منظور جلوگیری از سو‌‌ء استفاده‌های احتمالی و مواردی نظیر جلوگیری از خرید با کارت‌های سرقت شده و موارد مشابه در نظر گرفته شده است.

6- کاربر تأیید می‌کند که حداقل 18 سال تمام سن دارد یا اینکه تحت نظارت والدین خود در سایت فعالیت می‌کند.

7- صفحات کاربری عمومی دبیران و دانش‌آموزان محترم به همراه تصویر پروفایل آنها در موتورهای جستجو ایندکس می‌شوند. همچنین نام و تصویر پروفایل دانش آموز در صفحه مدرسه انتخاب شده توسط وی، نمایش داده می‌شود. درنتیجه پیشنهاد می‌شود از تصاویر مناسب برای این منظور استفاده کنید. پس از ایندکس شدن اطلاعات در موتورهای جستجو، گاما مسئولیتی در قبال حذف آن ندارد.

شرایط انتشار محتوا

8- دبیران برای ثبت محتوا یا برگزاری کلاس‌های خصوصی و آنلاین ملزم به ارائه مدارک احراز هویت فردی و صلاحیت علمی هستند و در صورتی که برای گاما محرز شود که کاربری با تخطی از قوانین در حال انتشار محتوا است، نوع کاربری او را به «دانش آموز» تغییر خواهد داد و هیچگونه ادعایی در مورد درآمد این حساب کاربری قابل پذیرش نیست.

9- دبیران محترم فقط مجاز به ثبت محتوایی هستند که طراحی و آماده‌سازی آن توسط خودشان انجام شده باشد. اصالت طراحی آزمون و محتواهای آموزشی را دبیر تعهد می‌کند و در‌صورت وجود هر گونه ادعای اشخاص ثالث در خصوص تالیف مطالب ثبت شده، مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرد. بنابراین گاما مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت. همچنین با ثبت هرگونه محتوایی در گاما (اعم از نمونه سوال، ویدئو، پاورپوینت، جزوه و تست)، دبیر متعهد می‌شود که آن محتوا را در هیچ وب‌سایت یا پلتفرم دیگری انتشار نداده است. در صورت احراز انتشار محتوا در وب‌سایت‌های دیگر یا شبکه‌های اجتماعی، جرایم متناسبی از محل درآمد دبیر در سایت کسر می‌شود.

10- هر محتوایی که توسط کارشناسان گاما تایید می‌شود، به مدت زمان نامحدود منتشر خواهد شد، مگر اینکه بنا به دلایل علمی، کارشناسان تصمیم به توقف انتشار آن بگیرند. بنابراین امکان حذف هیچ محتوایی بعد از تایید وجود ندارد. در صورت درخواست یا اصرار دبیر بدون دلیل علمی، حذف هر محتوا با پرداخت هزینه‌های زیر توسط دبیر امکان‌پذیر است:

الف) نمونه سوال و محتوای آموزشی: معادل 50% مبلغ دریافتی حق التالیف معلم بابت هر نمونه سوال یا محتوای آموزشی
ب) تست: دو برابر مبلغ دریافتی بابت حق الزحمه ثبت تست
ج) تحلیل ویدیویی تست: دو برابر مبلغ دریافتی بابت حق الزحمه تحلیل ویدیویی تست

11- در ثبت یا جستجوی آزمون، طبقه‌بندی علمی مبتنی بر رویه‌های موجود در آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که به منظور دسترسی بهینه کاربران در نظر گرفته شده است. دبیران محترم باید در تخصیص آزمون‌ها به دسته‌های مختلف با دقت عمل کنند تا آزمون‌ها بهتر به سایر کاربران معرفی شود.

12- دبیران محترم با ثبت آزمون، محتوای آموزشی و تست در پلتفرم گاما، مجوز نشر آن را به وب‌سایت گاما واگذار می‌کنند و در ازای آن، حق تالیف آثار خود را دریافت می‌کنند. گاما در استفاده از محتوای کاربران در تولید آزمون‌های آنلاین یا مجموعه پکیج‌های آموزشی، مجاز است.

13- احترام به نظر کارشناس داوری محتواها و انجام اصلاحات درخواست شده، ضروری است. بدیهی است نظر کارشناس داوری در خصوص محتوا نسبت به هر چیز دیگری از اولویت بالاتری برخوردار است. کارشناس داوری بنا به تشخیص ممکن است تعدادی از فایل‌های شما را با هم تجمیع کرده یا فایل جدیدی از شما را جایگزین یکی از فایل‌های قدیمی کند.

14- استفاده از آدرس آیدی شخصی، گروه یا کانال تلگرام و همچنین سایر شبکه‌های اجتماعی، آدرس وبلاگ‌ها و وب وب‌سایت‌ها به عنوان واترمارک فایل‌ها و همچنین درج اطلاعات تبلیغاتی در قسمت توضیحات، یا هر فرمی از سایت، ارسال پیام تبلیغاتی به کاربران سایت و همچنین استفاده از هر گونه لینک یا واترمارک در داخل فایل‌ها ممنوع است.

15- رمزگذاری هیچ‌یک از فایل‌ها به هیچ شکلی مجاز نیست و کارشناسان گاما حق دارند پس از حذف رمز، فایل را تایید کنند.

16- شرایط و راهنمای فعالیت دبیران در گاما و استانداردهای لازم جهت انتشار محتوا جز جدا نشدنی این قرارداد هستند و ممکن است متناسب با نیاز تغییر یابند.

استفاده از خدمات

17- استفاده و جست‌وجو در وب‌سایت گاما با مسئولیت شخصى خود شما صورت مى‌گیرد. گاما تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفرى ناشى از دسترسى و استفاده شما از سایت ندارد.

18- امکان بازگشت وجه شارژهای انجام‌شده در کیف پول به‌ هیچ‌وجه وجود ندارد. بازگشت وجه تنها برای مواردی که اشکال آن طی بررسی گزارش خطای کاربران یا مشاهده توسط کارشناسان اثبات شده باشد فقط به‌صورت شارژ کیف پول انجام شده و کاربر می‌تواند محتوای دیگری را خریداری کند.

19- در صورت وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و محصول ارائه‌شده به خریدار، خریدار موظف است مراتب را از طریق «ارسال گزارش خطا» به گاما اعلام کند تا ضمن پیگیری و اصلاح نسبت به مسترد کردن وجه به کیف پول اقدام کند.

20- وب سایت گاما، آزمون‌ها و محتوای آموزشی دبیران را نمایش می‌دهد. آزمون‌ها و محتوای مندرج در سامانه ممکن است توسط دبیران بصورت مداوم تغییر کند و یا به روز شود.

21- با وجود آنکه گاما حداکثر تلاش خود را با استفاده از یک تیم داوری جهت بررسی محتواها به‌کار مى‌بندد، به هیچ وجه صحت و کیفیت آنها را تضمین نمى‌کند.

22- گاما هی‌چگونه تعهد یا مسئولیتى در قبال آزمون‌های ثبت شده توسط دبیران در این ‌وب‌سایت، به عهده نمی‌گیرد. آزمون‌ها در سایت، توسط دبیرانی ثبت می‌شوند که هیچ نوع رابطه‌ی حقیقی یا حقوقی با گاما ندارند. مسئولیت مستقیم آزمون ثبت شده، با کاربر ثبت کننده آن بوده و صحت و سقم آن توسط سامانه گاما ادعا یا تضمین نمی‌شود.

23- گاما به صورت کاربر محور است و تنها محتواهایی را که توسط کاربران دبیر تولید و ثبت شده است، انتشار می‌دهد. در حال حاضر نسخه الکترونیکی کتاب‌ها یا جزوات هیچ ناشری در گاما به فروش نمی‌رسد.

24- هر گونه کپی‌برداری از محتوای وب‌سایت در تألیف کتاب، جزوه، نرم افزار و وب‌سایت‌ها به هر شکلی ممنوع است. استفاده تجاری از محتواها طبق قانون «حمایت از حقوق مولف در بستر مبادلات الکترونیکی، قانون ترجمه و تکثیر و قانون تجارت الکترونیکی» مجاز نیست.

25- انتشار مطالب وب‌سایت گاما، در شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها یا وب‌سایت‌های دیگر ممنوع است. پست کردن و انتشار اصل فایل‌ها یا اسکرین شات از صفحات آن‌ها و مطالب وب‌سایت در کانال‌های تلگرام یا پیج‌های اینستاگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگر ممنوع بوده و گاما یا مؤلفان گاما به هیچ شخص یا نهادی اجازه انتشار محتواها را نداده است. هر کاربر عضو یا مهمان گاما که حقوق کپی رایت را نقض کند، باید کلیه خساراتی را که در اثر عدم پایبندی به این امر متوجه گاما می‌شود، جبران کند. تعیین خسارت با کارشناسان گاما بوده و کاربر متخلف متعهد به پرداخت مبلغ برآوردی گاما شده و حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب می‌کند.

26- با خرید هر محتوا، صرفاً مجوز بهره‌برداری از آن‌ به‌صورت غیر انحصاری، غیر قابل انتقال، بدون محدودیت زمانی و برای یک شخص به شما اعطا شده است. با این حال تکثیر در تعداد محدود (دانش آموزان یک مدرسه) مجاز است.

27- گاما صرفا نمایش‌دهنده اطلاعات مدارس است و هیچ ارتباطی با آن‌ها ندارد، با وجود تلاش فراوان برای ارائه اطلاعات صحیح به کاربران، گاما هیچ مسئولیتی در قبال اطلاعات درج شده ندارد و صرفا امکان نمایش اطلاعات ارسالی توسط سایر کاربران را مهیا کرده است.

28- امتیاز دبیران و رتبه بندی آنها بر اساس پارامترهای خاصی بوده که در بخش «شاخص‌های کسب امتیاز» قابل دریافت است. این رتبه‌بندی فقط در گاما معتبر است و به جهت کمک به کاربران و بهبود خدمات استفاده می‌شود.

29- در هر لحظه می‌توانید درخواست ویرایش اطلاعات را برای یک مدرسه در سایت ثبت کنید. همچنین می‌توانید ثبت مدرسه‌ای که اطلاعات آن در وب‌سایت موجود نیست را به ما اطلاع دهید. در صفحه برخی مدارس، آدرس وب‌سایت ثبت شده است که گاما محتوای آن‌ها را تایید نکرده و صرفاً به دلیل فعال بودن در زمان بررسی، ثبت شده است.

30- عدم دسترسی خریدار به لینک دانلود یا وجود مشکل در دانلود، مانع تحویل محصول نمی‌گردد و خریدار باید مشکل را با پشتیبانی جهت رفع در میان بگذارد.

31- گاما مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده‌ی خریدار از محصول خریداری‌شده ندارد.

سیاست‌های مالی

32- قیمت گذاری فایل‌ها توسط کارشناسان گاما انجام می‌شود. کاربر ثبت‌کننده متعهد می‌شود که به نظر کارشناس داوری در این خصوص احترام بگذارد.

33- بخشی از هزینه فروش هر محتوا  مطابق «جدول حق تألیف» محاسبه و به عنوان درآمد دبیر منظور می‌شود.

34- سیستم خرید در وب‌سایت به صورت شارژ کیف پول است و پس از شارژ حساب اعتباری خود در گاما می‌توانید فایل‌ها را دانلود کنید. شارژ کیف پول کاربران تا مدت زمان نامحدودی اعتبار دارد و با خرید از سایت اعتبار آن کاهش می‌یابد. حداقل مبلغ شارژ کیف پول 150 هزار تومان است.

35- زمانی که حداقل درآمد دبیر به مبلغ 100 هزار تومان برسد می‌تواند درخواست تسویه حساب ارسال کند. دقت کنید که برای انجام تسویه حساب، باید مدرک علمی شما احراز شده باشد. درخواست‌های تسویه حساب که تا آخر وقت روز شنبه هر هفته ثبت شده باشند در روز یکشنبه رسیدگی خواهد شد.

نظرات کاربران

36- بخش نظرات در صفحه مدرسه، امکان اشتراک‌گذاری تجربه‌ی دانش آموزان، اولیا و دبیران را درباره یک مدرسه فراهم می‌کند. بدیهی است بخش نظرات این قسمت با دیگر وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی متفاوت است. در این بخش، هر کاربر مجاز است در چارچوب شرایط و قوانین وب‌سایت، نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسی کارشناسان تایید، نظر را روی وب‌سایت مشاهده کند. بدیهی است که اگر قوانین گاما در نظرات کاربری رعایت نشود، تایید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش در نمی‌آیند. گاما در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشر شده در این قسمت، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به‌هیچ‌وجه به معنی تایید گاما نیست.

37- شرایط و قوانین پاسخ به پرسش و درج نظر

1- فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش از حد معمول، کشیدن حروف یا کلمات، استفاده‌ی مکرر از یک حرف یا کلمه، شکلک و اموجی در متن خودداری کنید.
2- در بخش نظرات مدرسه، به‌طور واقع‌بینانه معایب و مزایا را در کنار هم بررسی کنید.
3- کاربران ارسال‌کننده‌ی نظر موظف‌اند از ادبیات محترمانه استفاده کرده و از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کنند. بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تاییدنشدن نظر کاربر می‌شود.
4- تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در وب‌سایت منتشر کنند؛ لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانب‌دارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظردهنده را مخاطب قرار دهید یا از او انتقاد کنید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کرده و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار کند.
5- با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن، نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت کنید. دقت داشته باشید تا جای ممکن از هرگونه لینک‌دادن (فرستادن) دیگر کاربران به سایت‌های دیگر و درج ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
6- مسائلی را که از آن اطمینان ندارید، به‌هیچ‌وجه در نظرات ثبت نکنید؛ همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیرمطمئن جدا خودداری کنید.
7- بهتر است مطالبی در این بخش ثبت شود که برای بازدیدکنندگان سایت مفید باشد؛ لذا از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیرمرتبط یا غیرضروری در این بخش پرهیز کنید.
8- لازم است نظرات خود را به صورت نگارشی ثبت کرده و از کوتاه‌کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره تا جای ممکن خودداری کنید. استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در وب‌سایت را داشته باشد، لازمه‌ی تایید نظرات کاربران است.
9- هرگونه توهین به مقامات دولتی و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی یا تمسخر به‌صورت طنز، ممنوع است.

موارد انسداد یا حذف کاربر

38- قرار دادن لینک یا فایل تصویری مستهجن، غیراخلاقی و سیاسی در تصویر پروفایل یا عنوان کاربری

39- مطرح کردن هر نوع مطلب در خصوص کانال‌های ماهواره‌ای غیراخلاقی، کانال‌های فارسی‌ زبان سیاسی یا ضد مذهبی

40- مطرح کردن مباحث نژاد پرستانه یا اهانت به مذاهب، ادیان، ملیت‌ها و قومیت‌های مختلف

41- مطرح کردن هر نوع مطلب و ارائه نرم‌افزار در خصوص هک و هک کردن و فیلتـرشکن

42- استفاده از نام‌های کاربری مورد استفاده توسط پشتیبانی سایت، لوگوی گاما در پروفایل، عکس مقامات رسمی کشوری و لشکری به عنوان تصویر پروفایل

43- ایجاد مزاحمت برای سایر کاربران یا نگارش متن‌های ناشایست و منافی عفت عمومی در دایرکت (پیام خصوصی)، نظرات مدرسه و سرویس پرسش و پاسخ نیز در صورت مشاهده یا گزارش، باعث حذف حساب کاربری می‌‌شود.

44- بی‌توجهی به مقررات سایت یا هشدارهای مدیریت و کارشناسان در راستای فعالیت حرفه‌ای در وب‌سایت

45- ایجاد مزاحمت و اهانت یا بی‌احترامی به کارشناسان و مدیران سایت

سیاست‌ حفظ حریم خصوصی

46- در صورت استفاده از خدمات گاما، با سیاست‌های آن موافقت می‌کنید. ما تنها اطلاعاتی را جمع‌آوری می‌کنیم که با آن بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم و حساب کاربری شما را در برنامه بهبود دهیم. ما از اطلاعات شخصی شما استفاده‌ دیگری نخواهیم کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد سیاست‌ها این لینک را ببینید.

مسئولیت‌ها و رفع مسئولیت‌ها

47- ما تنها به وعده‌های صریح و آشکاری که در این توافقنامه داده‌ایم تعهد داشته و در قبال برداشت‌های ضمنی از توافقنامه هیچ مسئولیتی نداریم.

48- ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که محتوا یا دسترسی شما به وب‌سایت بدون وقفه و مشکل باشد و ایرادهای فنی رفع شوند؛ اما هیچکدام از این موارد را نمی‌توانیم تضمین کنیم و تضمینی نمی‌دهیم.

49- ما تلاش می‌کنیم که دسترسی شما به وب‌سایت همیشه برقرار باشد، و وبسایت یا محتوای آن از نظر صحت، دقت، به‌هنگام بودن، کامل بودن، قابل اعتماد بودن، و موارد مشابه برای شما قابل تکیه و قابل اعتماد باشد، ولی هیچکدام از این موارد را نمی‌توانیم تضمین کنیم و (و مسئول نیستیم).

50- چنانچه هرگونه خسارت غیرمستقیم یا تصادفی یا ویژه، یا لطمه‌ی غیرمستقیم یا تصادفی یا ویژه به درآمد یا سود شما رخ بدهد که ناشی از استفاده از و/یا دسترسی به وب‌سایت و محتوای آن، و یا ناتوانی در استفاده از وبسایت و/یا دسترسی به وب‌سایت باشد، مسئولیتی متوجه ما نخواهد بود.

51- مسئولیت هرگونه عواقب و خسارت ناشی از برقراری تماس بین شما و هر کاربر دیگری، برعهده‌ی خود شما است.

52- ما وب‌سایت خود را از داخل ایران اداره می‌کنیم. در نتیجه قوانین جمهوری اسلامی ایران نافذ هستند و گاما از قوانین و مقررات ایران پیروی می‌کند و تحت نظام قضایی ایران عمل خواهد کرد. هر گونه قانونی که به‌شکل اجتناب‌ناپذیر و رد ناشدنی در موردی و موضوعی وارد باشد و صدق کند، در آن زمینه قانون نافذ محسوب خواهد شد.

سایر موارد

53- شرایط و قوانین فوق در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز موارد فورس ماژور، گاما هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

54- با توجه به مفاد قرارداد حاضر، گاما حق استفاده‌ی غیر انحصاری، قابل‌فسخ و غیرقابل‌ انتقال از سامانه‌ را به («کاربر») اعطا می‌کند. کلیه‌ی‌ حقوق، مالکیت و منافع سامانه‌ در مالکیت انحصاری شرکت پیشرو کنترل راوند است.

تعاریف

کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، امکان استفاده از خدمات گاما را دریافت می‌کند. کاربران در گاما به سه دسته تقسیم می‌شود: دانش‌آموز ، دبیر و داور
گاما: پلتفرم آموزش و سنجش آنلاین که با امکاناتی که فراهم کرده، امکان اشتراک گذاری محتوا توسط دبیران و استفاده توسط دانش‌آموزان و اولیای آنان را ارائه می‌کند.
آزمون و محتوا: نمونه سوالات، پاورپوینت، ویدیو و... که به کمک رایانه پدید آمده تا یک مبحث درسی را آموزش یا مورد ارزیابی قرار دهد.
دبیر: در این قرارداد، شخص حقیقی یا حقوقی که به‌واسطه‌ی‌ گاما اقدام به انتشار یک محتوا به‌صورت آنلاین می‌نماید.
حساب کاربری: کاربر از طریق این حساب می‌تواند فهرست محتوای خریداری‌شده یا منتشرشده‌ی خود را مشاهده و مدیریت کند. مشخصات کاربر در آنجا ثبت‌شده و قابل‌ ویرایش و بروزرسانی است.
کیف پول: یک مفهوم انتزاعی از کیف پول مرسوم که هنگام خرید و فروش آنلاین جهت نگهداری اطلاعات حساب افراد (اعتبار) در فروشگاه آنلاین استفاده می‌شود. اعتبار موجود در کیف پول از طریق خرید شارژ الکترونیکی قابل‌ افزایش است و معمولاً در صورت وجود اعتبار کافی در کیف پول کاربر، برای پرداخت صورتحساب، نیازی به استفاده از درگاه‌های پرداخت نیست.
تیکت (پیام): سند الکترونیکی که حاوی مکاتبات با کارشناسان گاما یا سایر کاربران است.
پشتیبانی: منظور از پشتیبانی، پاسخگویی به مشکلات مربوط به دانلود محصول و محتوای آن است.
درگاه پرداخت: یک سرویس تجارت الکترونیک است که کارت‌های بانکی را برای پرداخت جهت فروشگاه‌های آنلاین و سنتی پردازش می‌کند. درگاه پرداخت انتقال اطلاعات کلیدی بین پورتال پرداخت وب‌سایت گاما به پردازنده/بانک را تسهیل می‌کند.