قوانین و مقررات


با تشکر از اینکه وب سایت گاما را جهت فعالیت انتخاب کرده‌اید. وب سایت گاما با هدف ایجاد گنجینه نمونه سوالات امتحانی، آزمون های علمی و محتوای آموزشی مقاطع مختلف آموزش و پرورش شروع به فعالیت نموده است. گنجینه‌ای که نمونه سوالات و محتوای آموزشی آن توسط معلمان سراسر ایران عزیز به روز می‌گردد و امکان دسترسی به مطالب برای عموم دانش‌آموزان، دبیران و مدارس کشور با یک جستجوی ساده فراهم می‌گردد.

به لحاظ تامین حقوق تولید کنندگان و استفاده کنندگان محتواهای الکترونیکی و همچنین راحتی همه کاربران قوانینی وضع شده است، که کاربران می بایست طبق آن عمل کنند. در صورتی که کاربری خلاف مقررات عمل نماید، مسئولین سامانه این حق را دارند که محتوای تولید شده توسط آن کاربر و در برخی مواقع پروفایل اختصاصی آن کاربر را از سامانه حذف نمایند. این قوانین به صورت کامل در زیر منتشر شده‌اند و ممكن است در هر زمان تغییر كنند. لطفاً جهت مشاهده آخرین قوانین وب سایت به پیغام‌هایی که ممکن است برخی از روزها به هر نحوی به اطلاع كاربران برسد، دقت فرمایید یا اینکه هر چند وقت یکبار به همین صفحه مراجعه نمایید. پس از مطالعه دقیق این قوانین گزینه "ضمن مطالعه دقیق قوانین و مقررات وب سایت گاما، با همه موارد موافقم" را تیک بزنید و سپس كلید "ثبت نام" را بفشارید.


ماده 1- این سایت تابع قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافق نامه حاکم خواهند بود.


ماده 2- هرگونه توهین به مقامات دولتی و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی و یا تمسخر بصورت طنز یا کاریکاتور ممنوع می‌باشد. قرار دادن لینک یا فایل تصویری مستهجن، غیراخلاقی و سیاسی ممنوع می‌باشد. مطرح کردن هر نوع مطلب در خصوص کانالهای ماهواره‌ای غیراخلاقی، کانالهای فارسی‌ زبان سیاسی و یا ضد مذهبی ممنوع می‌باشد. مطرح کردن مباحث نژاد پرستانه و یا اهانت به مذاهب، ادیان، ملیت‌ها و قومیت‌های مختلف ممنوع می‌باشد. مطرح کردن هر نوع مطلب و ارائه نرم‌افزار در خصوص هک و هک کردن و فیلتـرشکن ممنوع می‌باشد. استفاده از عکس مقامات رسمی کشوری و لشکری به عنوان تصویر پروفایل مجاز نیست.


ماده 3- تمامی کاربران می‌بایست برای ثبت نام در وب سایت، از شماره موبایل یا آدرس ایمیل معتبر استفاده نمایند. کاربر تأیید می‌نماید که حداقل 18 سال تمام سن دارد یا اینکه تحت نظارت والدین خود در سایت فعالیت می‌کند.


ماده 4- هر کاربر، مجاز به ثبت یک یا چند شناسه و پروفایل اختصاصی می‌باشد. برای فعالسازی هر شناسه باید کد فعالسازی آن را که به شماره تلفن همراه یا ایمیل شما، پیامک می شود، در سایت وارد نمایید. برای مثال یک کاربر می‌تواند هم به عنوان دبیر و هم به عنوان دانش‌آموز در وب سایت ثبت نام نماید.


ماده 5- کاربران محترم در حین ثبت نام باید مشخصات كامل فردی خود را بطور دقیق وارد نمایند. در صورت وجود هر گونه نقص در اطلاعات ثبت شده مانند؛ آدرس، تلفن و... وب سایت گاما هیچگونه مسئولیتی بر عهده نمی‌گیرد. دبیران محترم لازم است اطلاعات مربوط به پروفایل اختصاصی خود را با دقت و کاملاً واقعی تکمیل نمایند تا بهره‌گیری از قابلیت‌های تبلیغاتی برای آنان میسر گردد و همچنین امکان دسترسی کاربران به اطلاعات درست آنها وجود داشته باشد.


ماده 6- در ثبت یا جستجوی آزمون، طبقه‌بندی علمی مبتنی بر رویه‌های موجود در آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که به منظور دسترسی بهینه کاربران در نظر گرفته شده است. دبیران محترم باید در تخصیص آزمون‌ها به دسته‌های مختلف با دقت عمل نمایند تا آزمون‌ها بهتر به سایر کاربران معرفی گردد.


ماده 7- استفاده و جستجوی شما در وب سایت گاما با مسئولیت شخصى خود شما صورت مى‌گیرد. گاما تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفرى ناشى از دسترسى و استفاده شما از سایت ندارد. سیستم خرید در سایت به صورت شارژ کیف پول است و پس از شارژ حساب اعتباری خود در گاما می‌توانید نسبت به دانلود فایل‌ها اقدام نمایید. شارژ کیف پول کاربران تا مدت زمان نامحدودی اعتبار دارد و با خرید از سایت اعتبار آن کاهش می یابد. حداقل مبلغ شارژ کیف 29 هزار و 900 تومان است و شارژ کیف پول قابل برگشت به حساب مشتری نیست.


ماده 8- وب سایت گاما مسئولیتی در قبال حفاظت از حقوق کپی رایت ثبت کنندگان آزمون‌ها و محتواهای آموزشی ندارد. دبیران محترم با ثبت آزمون و سایر محتواهای آموزشی در واقع مجوز نشر آن را به وب سایت گاما واگذار می‌کنند و در ازای آن، حق تالیف آثار خود را دریافت می‌کنند. گاما در استفاده از محتواهای کاربران در تولید آزمون‌های آنلاین یا مجموعه پکیج‌های آموزشی مجاز است. قیمت گذاری فایل‌ها توسط کارشناسان گاما صورت می‌گیرد و کاربر ثبت کننده متعهد می‌گردد که به نظر کارشناس داوری در این خصوص احترام بگذارد. همچنین ممکن است کارشناس داوری تعدادی از فایل‌های شما را با هم تجمیع نماید یا فایل جدیدی از شما را جایگزین یکی از فایل‌های قدیمی نماید. بخشی از هزینه فروش هر محتوا  مطابق جدول حق تألیف محاسبه و به عنوان درآمد دبیر منظور می‌شود.

زمانی که حداقل درآمد دبیر به مبلغ 40 هزار تومان برسد دبیر می‌تواند درخواست تسویه حساب ارسال نماید. دقت کنید که برای انجام تسویه حساب لازم است مدرک علمی شما احراز شده باشد. درخواست‌های تسویه حساب که تا آخر وقت روز شنبه هر هفته ثبت شده باشند در روز یکشنبه رسیدگی خواهد شد.


ماده 9- دبیران محترم اصالت طراحی آزمون و محتواهای آموزشی را تعهد می‌نمایند و در صورت وجود هر گونه ادعای اشخاص ثالث در خصوص تالیف مطالب ثبت شده، مسئولیت آن بر عهده دبیر ثبت کننده است و مدیریت وب سایت گاما مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

- لازم است دبیران محترم فقط به ثبت محتواهایی که خود طراحی کرده‌اند، اقدام نمایند.

- استفاده از آدرس آیدی شخصی، گروه یا کانال تلگرام و همچنین سایر شبکه‌های اجتماعی، آدرس وبلاگ‌ها و وب سایت‌ها به عنوان واترمارک فایل‌ها و همچنین درج اطلاعات تبلیغاتی در قسمت توضیحات یا هر فرمی از سایت و همچنین استفاده از هر گونه لینک یا واترمارک در داخل فایل‌ها ممنوع است.

- رمزگذاری هیچ‌یک از فایل‌ها به هر شکلی مجاز نیست و کارشناسان گاما حق دارند پس از حذف رمز، فایل را تایید نمایند.

- دانش آموزان مجاز به ثبت نام با نوع کاربری «دبیر» نیستند و در صورتی که این امر به پشتیبانی گاما محرز گردد، نوع کاربری آنها را به «دانش آموز» تغییر خواهد داد و هیچگونه ادعایی در مورد درآمد این حساب کاربری قابل پذیرش نیست.


ماده 10- با وجود آنکه وب سایت گاما حداکثر تلاش خود را با استفاده از یک تیم داوری جهت دقت در تایید صحت و کیفیت آزمون‌ها بکار مى‌بندد، به هیچ وجه صحت و کیفیت آنها را تضمین نمى‌نماید. وب سایت گاما هیچگونه تعهد و یا مسئولیتى در قبال آزمون‌های ثبت شده توسط دبیران، در این سایت به عهده نمی‌گیرد. آزمون‌ها در سایت، توسط دبیرانی ثبت می‌شوند که هیچ نوع رابطه‌ی حقیقی و یا حقوقی با این سایت ندارند. مسئولیت مستقیم آزمون ثبت شده، با کاربر ثبت کننده آن می‌باشد و صحت و سقم آن توسط سامانه گاما ادعا و یا تضمین نمی‌شود.


ماده 11- وب سایت گاما، آزمونها و محتواهای آموزشی دبیران را نمایش می‌دهد. آزمون‌ها و محتواهای مندرج در سامانه ممکن است توسط دبیران بصورت مداوم تغییر کند و یا به روز شود. در این زمینه وب سایت گاما، هیچ گونه مسؤلیتی در قبال فایل‌های ثبت شده در سایت نمی‌پذیرد و سامانه گاما صرفاً نمایش دهنده فایل‌های ثبت شده توسط دبیران می‌باشد. امکان حذف یک فایل بعد از تایید وجود ندارد زیرا اولاً برای ارزیابی فایل، تیم کارشناسی گاما وقت گذاشته است و ثانیاً فایل برای کاربرانی که آن را دانلود کرده‌اند، بایگانی می‌شود تا در صورت نیاز مجدد، کاربر بتواند دانلود کند.


ماده 12- پورتال گاما به صورت کاربر محور است و تنها محتواهایی را که توسط کاربران دبیر تولید و ثبت شده است، انتشار می‌دهد. در حال حاضر نسخه الکترونیکی کتاب‌ها یا جزوات هیچ ناشری در گاما به فروش نمی‌رسد. همچنین وب سایت گاما تضمین می‌نماید که تمامی محصولات و محتواهای الکترونیکی که در سایت انتشار می‌یابد با رضایت مؤلفین آنها قرار داده شده است. از طرفی کاربران نیز اجازه انتشار الکترونیکی فایل‌ها را در فضای مجازی یا استفاده از مطالب برای تولید محتواهای جدید ندارند و تنها برای استفاده شخصی یا تکثیر به تعدادی محدود مجاز می‌باشند.


ماده 13- تصاویری که در سایت درج می‌کنید به صورت خودکار، به کیفیت پایین در حد قابل نمایش در فضای وب تبدیل می‌گردند و لذا امکان سوء استفاده از آنها وجود ندارد. صفحات کاربری دبیران و دانش‌آموزان محترم به همراه تصویر پروفایل آنها در موتورهای جستجو ایندکس می‌شوند. بنابراین از تصاویر مناسب برای این منظور استفاده نمایید.


ماده 13- انتشار مطالب وب سایت فقط با نام گاما و قرار دادن لینک فعال مطلب در وبلاگ‌ها یا سایت‌های دیگر مجاز است. (در صورت مشاهده و تخلف در این مورد حساب كاربری فرد خاطی بدون اطلاع قبلی مسدود خواهد شد.) همچنین هر گونه کپی برداری از پست‌های با فرمت word یا power point در تالیف کتاب یا جزوه ممنوع می‌باشد. فقط تکثیر در تعداد محدود و در حد دانش آموزان یک مدرسه مجاز می‌باشد.


ماده 15- ایجاد مزاحمت برای سایر کاربران یا نگارش متن‌های ناشایست و منافی عفت عمومی در دایرکت (پیام خصوصی)، نظرات مدرسه و سرویس پرسش و پاسخ نیز در صورت مشاهده و یا گزارش منجر به مسدود کردن حساب کاربر خاطی خواهد شد.


ماده 16- در صورتی که کاربران مقررات سایت را رعایت ننمایند یا به هشدارهای مدیریت و کارشناسان در راستای فعالیت حرفه‌ای در سایت بی‌توجهی نمایند یا به هر شکلی اسباب مزاحمت و اهانت یا بی‌احترامی به کارشناسان و مدیران سایت شوند، پروفایل آنان بدون اطلاع قبلی مسدود می‌گردد و امکان فعالیت در سایت را نخواهند داشت.


ماده 17- شرایط و قوانین فوق در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز موارد فورس ماژور، گاما هیچ گونه مسئولیتی ندارد.


 

با امید به اینکه با به کارگیری قوانین سامانه و دستورالعمل هایی که در آینده به آنها اضافه خواهدشد بتوانیم رضایت شما کاربران گرامی را جلب کنیم. درصورت داشتن انتقاد از وب سایت گاما می‌توانید از قسمت تماس با ما برای مدیرسایت ایمیل ارسال کنید تا به موضوع رسیدگی‌ و در صورت لزوم اصلاحات لازم انجام شود.