راهنمای کاربری پروفایل مدرسه


ورود به صفحه اختصاصی مدرسه:

اگر قبلاً به عنوان یک کاربر مدرسه ثبت نام کرده اید، برای ورود به صفحه مدیریت پروفایل خود ایمیل و رمز عبور خود  را مطابق شکل روبرو در قسمت ورود به سایت وارد کنید و دکمه  را فشار دهید.

 

 

 

اجزای صفحه مدیریت مدرسه:

پس از ورود، صفحه مدیریت پروفایل مدرسه مشابه شکل زیر  نشان داده می شود. نوار کاربری، هشدار تکمیل پروفایل، مدیریت پروفایل، افزودن محتوا ، آدرس صفحه اختصاصی مدرسه و پایگاه اطلاعات اجزای اصلی این صفحه را تشکیل می دهند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوار کاربری:

نوار کاربری همان نوار بالای صفحه شخصی است که شامل امکانات زیر است:

 

 

 

1-صفحه اصلی: با کلیک روی این گزینه به صفحه اصلی سایت لینک می‌شوید. در صفحه اصلی امکان دسترسی به منوهای اصلی سایت وجود دارد.

2- پروفایل »مدرسه«:  در این گزینه به جای کلمه »مدرسه« نام مدرسه ثبت نامی شما قرار می‌گیرد و اگر در صفحات دیگر سایت باشید با کلیک روی این گزینه به صفحه مدیریت خود لینک می‌شوید.

3- مشاهده پروفایل عمومی: با کلیک روی این گزینه به صفحه قابل نمایش همگانی پروفایل خود منتقل می‌شوید که اصطلاحاً به آن پروفایل عمومی مدرسه گفته می‌شود، چون بخشی از اطلاعات شماست که قابل نمایش عمومی است.

4- ویرایش مشخصات: با کلیک روی این گزینه می‌توانید برخی از اطلاعات ثبت نامی خود را مانند رمز عبور تغییر دهید.

5- خروج: با کلیک روی این گزینه از صفحه مدیریت مدرسه خود خارج می شوید.

بخش مدیریت پروفایل:

1-مدیریت اطلاعیه ها: برای ثبت اطلاعیه ها و اعلانات مدرسه از این گزینه استفاده کنید. هر اطلاعیه شامل عنوان، دسته و توضیحات است. دسته‌های مختلفی مانند آموزشی، پرورشی، ورزشی، انجمن اولیاء و ... برای طبقه‌بندی اطلاعیه ها پیش بینی شده است.

2- آزمون های خریداری شده:  نمونه سوالات و آزمون های ویژه ای که مدرسه دانلود کرده باشد، در این قسمت بایگانی می شوند. آزمون های رایگان بایگانی نمی گردند.

3- مدیریت تصاویر مدرسه: با کلیک روی این گزینه به صفحه قابل نمایش همگانی پروفایل خود منتقل می‌شوید که اصطلاحاً به آن پروفایل عمومی مدرسه گفته می‌شود، چون بخشی از اطلاعات شماست که قابل نمایش عمومی است.

4- مدیریت پرسنل مدرسه: با انتخاب این گزینه می توانید پرسنل مدرسه خود را در سایت معرفی کنید.  در فرم   ثبت پرسنل جدید، برای هر یک از پرسنل باید میزان تحصیلات، نام، سمت، تصویر و لینک گاما  تکمیل شوند.

منظور از لینک گاما در فرم ثبت پرسنل جدید، آدرس صفحه شخصی پرسنل در سایت است. مثلاً دبیرانی از مدرسه که قبلاً در سایت ثبت نام کرده باشند، می توانند آدرس صفحه شخصی خود را در این قسمت قرار دهند.

5- مدیریت آگهی ها: هر مدرسه می‌تواند آگهی‌های تبلیغاتی خود را در این قسمت درج نماید.  فقط امکان اضافه کردن آگهی های متنی (شبیه آگهی‌هایی که در نیازمندیها چاپ می‌گردد) وجود دارد. 

6- پرداخت تعرفه ویژه: با کلیک روی این گزینه به صفحه قابل نمایش همگانی پروفایل خود منتقل می‌شوید که اصطلاحاً به آن پروفایل عمومی مدرسه گفته می‌شود، چون بخشی از اطلاعات شماست که قابل نمایش عمومی است.

7- تکمیل پروفایل: تا زمانی که اطلاعات اصلی پروفایل شما تکمیل نشده باشد هشدار » لطفاً هر چه سریعتر نسبت به تکمیل پروفایل خود اقدام کنید« در قسمت بالای بخش مدیریت نمایش داده می شود. 

با انتخاب این گزینه می توانید اطلاعات کلی در باره مدرسه خود، آدرس مدرسه و سایر روش های ارتباطی با مدرسه را تعیین نمایید. شکل های زیر نمونه فرم تکمیل شده پروفایل را نشان می دهند.

تکمیل پروفایل- اطلاعات

نام مدرسه، سال تاسیس، کد مدرسه، ناحیه آموزشی، مدیر مدرسه، تصویر سر در مدرسه،جنسیت مدرسه، نوع مدرسه، مقطع و استان/شهر در این قسمت تکمیل می شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تکمیل پروفایل - توضیحات

درباره مدرسه، تقویم آموزشی و قوانین و مقررات مدرسه در این قسمت تکمیل می شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تکمیل پروفایل - تماس

اطلاعات تماسی مانند؛ تلفن، فاکس، ایمیل، وب سایت و آدرس مدرسه در این قسمت وارد می شوند.

همچنین می توانید در این قسمت مختصات مدرسه خود را در نقشه گوگل تعیین نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8- راهنمای کاربری: با کلیک روی این گزینه راهنمای کاربری صفحه مدیریت مدارس باز می شود. 

 

بررسی محتوا: پس از ثبت محتوا (اطلاعیه، آگهی، تصاویر مدرسه و پرسنل مدرسه) توسط مدیر پروفایل، محتوای  شما  در صفحه مدیریت مدرسه بایگانی می گردد. سپس در صورت تایید مدیریت سایت محتوای تولیدی شما برای عموم قابل مشاهده خواهد بود. در صورتی که عضویت شما ویژه باشد و به عنوان مدرسه مرجع مورد تایید مدیریت سایت قرار گرفته باشید، محتوای تولیدی شما بدون نظارت مدیریت سایت قابل نمایش عمومی خواهد بود.

مدرسه مرجع: مدرسه شما در صورتی به مدرسه مرجع تبدیل می‌گردد که صحت اطلاعات مدرسه و کاربر آن برای مدیریت سایت محرز گردد. اگر ثبت نام مدرسه در سایت توسط کارگزاران گاما در استانهای مختلف صورت گرفته باشد، در هنگام ثبت نام، کارت عضویت به مدرسه تحویل می‌گردد و عضویت مدرسه به درجه مرجع ارتقا می‌یابد.