{{ (unreadNum > 99)? '+99' : unreadNum }}
اعلان ها
اعلان جدیدی وجود ندارد!
{{ number }}

پربازدیدها: #{{ tag.title }}

درباره پلتفرم آموزش و سنجش گاما

بروزرسانی: 20:28   1403/02/10 : 167,692

پلتفرم آموزش و سنجش گاما  از سال 1393 در ایران توسط جمعی از دانش آموختگان دانشگاهی بنیان‌گذاری شد. هدف گاما توسعه عدالت آموزشی با مشارکت همگانی دبیران از سراسر کشور است. گاما در طی این سال‌ها، راهبر بازار آموزش آنلاین کشور در برقراری ارتباط بین مدارس با معلمان، دانش آموزان و خانواده‌ها بوده است. در گاما، ما مشتاق بهبود یادگیری برای همه جامعه آموزش و پرورش کشور هستیم. ما فناوری را به روش‌های متفکرانه و مبتکرانه به کار می‌بریم تا کنجکاوی، خلاقیت و تمایل فطری دانش‌آموزان به یادگیری را به حرکت درآوریم.

ما بیش از 8 سال است که کمک کرده‌ایم تا سطح آموزش معلمان ایرانی ارتقا یابد و سطح علمی و تحصیلی دانش‌آموزان را نیز بهبود بخشیده‌ایم، اما کارهای بیشتری برای انجام دادن وجود دارد که با تمام توان در حال توسعه و بهینه‌سازی زیرساخت‌های وب سایت هستیم.

گاما (گنجینه آزمون و محتوای آموزشی) توسط معلمان از سراسر ایران عزیز بروزرسانی می‌گردد و امکان دسترسی به مطالب آن برای عموم دانش‌آموزان، دبیران و مدارس کشور با جستجوی ساده فراهم است. معلمان با همکاری در طراحی محتوای آموزشی در گاما می‌توانند درآمد پایداری را برای خود ایجاد کنند.

سرویس‌های گاما

1. نمونه سوالات امتحانی، کاربرگ، جزوه و کتاب کار
کاربران معلم می توانند نمونه سوالات امتحانی، کاربرگ، کتاب کار، طرح درس و ... را به اشتراک بگذارند. محتویات آنها توسط داوران ارزیابی شده و در صورت تایید در سایت منتشر می‌شود. سایر کاربران این محتوها را دانلود می‌کنند.

 

2. محتوای آموزشی (ویدئو، pptx، انیمیشن، جزوه، و ...)
کاربران معلم می توانند فیلم آموزشی و پاورپوینت را به اشتراک بگذارند. محتویات آنها توسط داوران ارزیابی شده و در صورت تایید در سایت منتشر می‌شود. سایر کاربران این محتوها را دانلود می‌کنند.

 

3. پرسش و پاسخ
پرسش و پاسخ سرویسی است که در آن کاربران سوالاتی در زمینه‌ی درسی یا مشاوره‌های تحصیلی را می‌پرسند و کاربران دیگری به آنها پاسخ می‌دهند.

 

4. آزمون های آنلاین
گاما بهترین ابزار آزمون ساز چهارگزینه‌ای را برای معلمان فراهم کرده است. این سرویس به معلمان اجازه می‌دهد تا به آلبوم تست هر کتاب درسی دسترسی داشته باشند و به راحتی آزمون‌های آنلاین مورد نظر خود را با تنظیمات پیشرفته ایجاد کنند و سپس آزمون را در سطح مدرسه خود برگزار کنند و بلافاصله نتایج دانش آموزان را مشاهده کنند.

 

5. درسنامه‌های آموزشی
درسنامه‌های آموزشی، مجموعه ای کامل و ساختار یافته از تمام مطالب کتاب‌های درسی هستند که در بستر صفحات وب قابل پیمایش، عرضه شده‌اند. این درسنامه‌ها، یک کتاب الکترونیکی هستند که همیشه و همه جا همراه شما هستند و برای هر دستگاهی اعم از کامپیوتر رومیزی، نوت‌بوک، تبلت و موبایل، به خوبی نمایش داده می‌شوند.

 

6. مدرسه یاب
گاما بستری برای تکمیل بانک اطلاعاتی جامع مدارس کشور فراهم کرده است. کاربران می‌توانند مدارس را بر اساس ویژگی‌های مورد انتظار خود در هر یک از نواحی آموزش و پرورش کشور جستجو کنند. در صفحه عمومی مدرسه، اطلاعات تماس و مکان مدرسه نمایش داده می‌شود و همچنین کاربران می‌توانند نظر خود را در مورد مدرسه ارسال کنند.

 

7. پخش زنده
دنیای امروزی نیازمند روش‌های یادگیری انعطاف پذیرتر به دور از محیط کلاس است. لایو استریم گاما (با نرم افزار OBS) به معلمان اجازه می‌دهد تا به طور ایمن و رایگان کلاس‌های درس خود را در گاما برگزار کنند. علاوه بر این، ضبط پخش زنده به معلمان اجازه می دهد تا جریان زنده خود را به صورت خودکار بایگانی کنند و آن را به عنوان یک ویدیو به اشتراک بگذارند.

 

و بسیاری از ویژگی‌های دیگر مانند:
سیستم نوتیفیکیشن
شارژ کیف پول
گزارش های فروش
گزارشات پرداخت
تسویه حساب
ارسال پیام در دایرکت سایر کاربران
سیستم تشابه‌یابی برای جلوگیری از ارسال محتواهای مشابه
امکان ضبط پاسخ های ویدئویی به تست های کاربران
تعیین سطح دشواری تست‌ها به صورت هوشمند
امکان فرمول نویسی در سرویس های مختلف با تکنولوژی لاتکس
نمایش رایگان بخشی از محتواها در سرویس های مختلف
قیمت گذاری خودکار محتواها بر اساس شاخص های کمی و کیفی
فیلترینگ پیشرفته
سه سطح دسترسی کاربر: دانش آموز، معلم و داور
نمایش اطلاعات آماری در پنل معلم و داور
سئوی قوی صفحات وب سایت برای نمایه سازی پست ها در موتور جستجوی گوگل

مجوزهای گاما

شرکت فرهنگی دیجیتال «پیشرو کنترل رآوند» به شماره ثبت 895 مالک گاما است.
دارای پروانه نشر دیجیتال برخط به شماره 50/3409 از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال
دارای پروانه نشر دیجیتال مبتنی بر حامل به شماره 50/3410 از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال
دارای مجوز  اپلیکیشن اندروید به شماره 20125478 از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
دارای نماد اعتماد پرداخت آنلاین از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت