میدان الکتریکی ناشی از سه بار الکتریکی نقطهای در نقطهٔ M در SI بهصورت ${{\overrightarrow{E}}_{1}}=\overrightarrow{i}-2\overrightarrow{j}$، ${{\overrightarrow{E}}_{2}}=2\overrightarrow{i}+\overrightarrow{j}$ و ${{\overrightarrow{E}}_{3}}=3\overrightarrow{i}+9\overrightarrow{j}$ است، در صورتی که بار الکتریکی نقطهای $q=2\mu C$ را در نقطهٔ M قرار دهیم، بزرگی نیروی وارد بر آن چند نیوتون است؟
$2\times {{10}^{-5}}$
2 )
$2\times {{10}^{-6}}$
3 )
$2\times {{10}^{-4}}$
4 )
$2\times {{10}^{-7}}$
پاسخ تشریحی :
تحلیل ویدئویی تست
تحلیل ویدئویی برای این تست ثبت نشده است!