گاما رو نصب کن!

{{ number }}
اعلان ها
اعلان جدیدی وجود ندارد!
کاربر جدید

جستجو

پربازدیدها: #{{ tag.title }}

میتونی لایو بذاری!

مطابق شكل، جسمی به جرم $2kg$ را از نقطه‌ی $A$ در فاصله‌ی $5$ متری از فنر رها می‌كنيم. جسم به فنر برخورد می‌نمايد، آن را تا نقطه‌ی $B$ فشرده می‌كند و برای يک لحظه متوقف می‌شود. اگر كار نيروی فنر تا لحظه‌ی توقف $-110J$ باشد، فنر چند سانتی‌متر فشرده شده است؟ $(g=10\frac{m}{{{s}^{2}}})$ 

1 ) 

20

2 ) 

30

3 ) 

40

4 ) 

50

پاسخ تشریحی :
نمایش پاسخ

$v$ = وزن           $f$ = فنر 

${{W}_{t}}=\Delta K\Rightarrow {{W}_{v}}+{{W}_{f}}={{K}_{2}}-{{K}_{1}}\Rightarrow {{W}_{v}}=-{{W}_{f}}\Rightarrow mg95+x)=-(-110)\Rightarrow 20\times (5+x)=110\Rightarrow 5+x=5/5\Rightarrow x=0/5m=50cm$ 

تحلیل ویدئویی تست

محسن منتظری کتولی