لطفا برای پاسخ دادن ابتدا وارد شوید. یا ثبت نام کنید.

پلاستیک چه ضرر هایی برای محیط زیست دارد؟

   امیر حسین هدایتی
  1 اردیبهشت 22:04

1 پرسش 1 پاسخ 16 امتیاز
علوم تجربی نهم دوره اول متوسطه

در محیط زیست به راحتی تجزیه نمشود - سوزاندن آن نیز باعث تولید گاز های سمی در هوا میشود و باعث آلودگی هوا میشود


لطفا برای پاسخ دادن ابتدا وارد شوید. یا ثبت نام کنید.
   علی قاسمی
در 2 اردیبهشت 9:08

15 پرسش 79 پاسخ 531 امتیاز

سلام
یکی از شدیدترین اثرات زیست محیطی کیسه‌های پلاستیکی آن است که این مواد غیر قابل تجزیه می‌باشد. تجزیه‌ی آن‌ها در حدود 400 سال زمان می‌برد. هیچ کس آنقدر عمر نخواهد کرد که شاهد تجزیه‌ی پلاستیک باشد! بنابراین، از محیط زیست برای نسل‌های آینده محافظت کنید.
برای تولید کیسه‌های پلاستیکی به نفت نیاز است. فرآورده‌های نفتی روز به روز در حال کاهش و گران‌تر شدن است زیرا، به طور فزاینده‌ای از این منابع استفاده می‌کنیم. برای تولید پلاستیک سالانه در حدود 60-100 میلیون بشکه در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما برای ادامه‌ی زندگی مدرن خود به نفت نیاز داریم. وجود نفت برای نیاز ما به انرژی – برای کارخانه‌ها ، حمل و نقل ، گرمایش ، روشنایی و غیره ضروری است. اگر منابع جایگزینی وجود نداشته باشد و استفاده از نفت به همین روال ادامه پیدا کند طولی نخواهد کشید که دنیا با مشکل روبرو خواهد شد.
بازیابی کیسه‌های استفاده شده می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد. اگر چه دولت‌ها ممکن است بر روی روش‌هایی برای کاهش تأثیرات کیسه‌های پلاستیکی بر روی محیط زیست کار کنند ولی ما نیز باید قسمتی از مسئولیت این مشکل را بر عهده بگیریم. پلاستیک نه تنها ماده‌ای غیر قابل تجزیه است بلکه از عوامل اصلی آلوده کننده‌ی دریا به شمار می‌رود. برای داشتن محیط زیستی پاک و سبز سعی کنید هر زمان و هر کجا که ممکن بود به جای پلاستیک از جایگزین‌های مناسب استفاده کنید. مصرف پلاستیک خود را کاهش دهید و در نجات سیاره‌ی زمین سهیم باشید.

   sajad salemi
در 4 اردیبهشت 16:51

0 پرسش 6 پاسخ 6 امتیاز

پلاستیک ها در محیط زیست به راحتی تجزیه نمیشوند و برای مدت طولانی در طبیعت باقی می مانند و سوزاندن آنها نیز بخارات سمی وارد هوا میکنند