گاما رو نصب کن!

{{ number }}
اعلان ها
اعلان جدیدی وجود ندارد!
کاربر جدید

جستجو

پربازدیدها: #{{ tag.title }}

میتونی لایو بذاری!

یک وعدهٔ غذایی شامل 100 گرم تخم مرغ، 146 گرم نان و50 گرم سیب‌ زمینی، به تقریب برای چند روز می‌تواند انرژی لازم برای تپش قلب شخصی با متوسط ضربان 75 بار در دقیقه را فراهم کند؟ (انرژی لازم برای هر تپش را $1J$ در نظر بگیرید، $1cal=4/2J$)

1 ) 

17

2 ) 

18

3 ) 

21

4 ) 

23

پاسخ تشریحی :
نمایش پاسخ

اول باید ببینیم این وعدهٔ غذایی، چند ژول انرژی برای بدن فراهم می‌کند. حواستون باشه که در جدول، ارزش سوختی به ازای 100 گرم از مواد داده شده است.

$(100g\times \frac{140kcal}{100g})+(146g\times \frac{250kcal}{100g})+(50g\times \frac{70kcal}{100g})=140+365+35=540kcal$

$540\times {{10}^{3}}cal\times \frac{4/2J}{1cal}\times \frac{1}{1J}\times \frac{1\min }{75}\times \frac{1h}{60\min }\times \frac{1day}{24h}=\frac{54\times 42\times 1000}{75\times 60\times 24}=\frac{54\times 42\times 4}{3\times 6\times 24}=\frac{9\times 42}{3\times 6}=21$

تحلیل ویدئویی تست

تحلیل ویدئویی برای این تست ثبت نشده است!