گاما رو نصب کن!

{{ number }}
اعلان ها
اعلان جدیدی وجود ندارد!
کاربر جدید

جستجو

پربازدیدها: #{{ tag.title }}

میتونی لایو بذاری!

دانش آموزی به جرم 60 کیلوگرم از پله های مدرسه به طبقۀ سوم می رود. اگر ارتفاع هر پله 20 سانتی متر و تعداد کل پله ها 50 عدد باشند، دانش آموز پس از رسیدن به طبقۀ سوم مدرسه چند کیلوژول انرژی پتانسیل گرانشی دارد؟ $ (g=10 \frac{N}{kg}) $

1 ) 

6000

2 ) 

60

3 ) 

6

4 ) 

600

پاسخ تشریحی :
نمایش پاسخ

جابه جایی دانش آموز $ 50 \times 20cm = 1000cm=10m $ پله

مقدار انرژی پتانسیل گرانشی از رابطۀ زیر به دست می آید:

$ U=mgh \\ U = 60 \times 10 \times 10 = 6000J = 6kJ$

تحلیل ویدئویی تست

الهام ایرانپور