در جعبهای 4 مهره قرمز و سه مهره آبی وجود دارد. اگر سه مهره به تصادف از جعبه خارج کنیم چقدر احتمال دارد:
الف) هر سه مهره همرنگ باشند؟
ب) دقیقاً دو مهره همرنگ باشند؟
پاسخ تشریحی :
نمایش پاسخ
الف) $3 + 4 = 7$ و $n(s) = \left( \begin{gathered}
7 \hfill \\
3 \hfill \\
\end{gathered} \right) = 35$ باید هر سه قرمز یا هر سه آبی باشند. پس $n(A) = \left( \begin{gathered}
4 \hfill \\
3 \hfill \\
\end{gathered} \right) + \left( \begin{gathered}
3 \hfill \\
3 \hfill \\
\end{gathered} \right) = 5$ و $P(A) = \frac{5}{{35}} = \frac{1}{7}$
ب) کافی است هر سه مهره همرنگ نباشند پس میتوانیم از متمم استفاده کنیم $P(A') = 1 - P(A) = 1 - \frac{1}{7} = \frac{6}{7}$
تحلیل ویدئویی تست
منتظریم اولین نفر تحلیلش کنه!
محتواهای آموزشی مشابه
فایل های پاورپوینت، ویدئو، صوتی، متنی و ...
پرسش و پاسخ های مشابه
سوال کنید یا به سوالات دیگران پاسخ دهید ...