آموزش مجازی علوم نهم

مقطع: دوره اول متوسطه
گروه آموزشی: علوم تجربی
استان: بوشهر
شهر: خارک
ناحیه آموزشی:
مدرک تحصیلی: لیسانس
رشته تحصیلی:
مدرسه محل کار:
تلفن:
ایمیل:

محتوای های ثبت شده

پرسش های پاسخ داده شده

جنس تیتان، قمر زحل از چیست؟

تیتان جو ضخیمی از هیدروژن دارد که احتمالاً شبیه به جو زمین در مدتها پیش است. مطالعه و بررسی بیشتراین قمر، اطلاعات بسیاری درباره شکل گیری سیارات، و احتمالا اولین روزهای زمین، به ما می دهد. هسته این سیاره مانند بقیه سیارات گازی به شکل هسته ای از جنس صخره سپس لایه ای از هیدروژن فلزی مایع  و سپس اقیانوسی از هیدروژن و هلیم مایع وآخر از همه جوی از هیدروژن و هلیم می باشد.

28 آبان
بزرگترین قمر زحل چه نام دارد؟

تا کنون 56 قمر اطراف زحل کشف شده است و احتمالاً بسیاری از آنها هنوز دیده نشده اند.  قطر یکی از آنها، حدود 6000 کیلو متر است. این قمر تیتان (به فرانسوی Titan ) نامیده می شود. تیتان بزرگ ترین قمر زحل است که کمی از سیاره عطارد بزرگ تر است. تیتان  دومین قمر بزرگ منظومه شمسی است؛ (گانیمید، قمر مشتری، مقام اول را دارد).تیتان خود دارای جوی است که از متان و آمونیاک تشکیل یافته است.

28 آبان
بیشتر اطلاعات ما در مورد زحل چگونه به دست آمده است؟

زحل بدون استفاده از تلسكوپ قابل مشاهده می باشد اما یك تلسكوپ با توان پایین برای دیدن حلقه های آن مورد نیاز است.

28 آبان
مهمترین عامل تهدید کننده ی زندگی دوزیستان چیست؟

مهمترین و جدی‌ترین عامل تهدید کننده، عامل انسانی (مانند خرید و فروش گونه هایی از دوزیستان مثل سمندر قرمز) است. تخریب زیستگاه دوزیستان، آلودگی آب و خاک و خرید و فروش غیرقانونی آنها عوامل انسانی هستند که منجر به انتقراض دوزیستان می شوند.

كارآمدترين راهبرد ارتقاء آگاهي، توانمندسازي و افزايش مشاركت مردم محلي است

28 آبان
گرمایش جهانی چه اثری بر آب اقیانوس ها دارد؟

گرمايش جهاني اثرات ناخوشايندفراواني بر زندگي انسان‌ها و جانوران روي آن مي‌گذارد. با گرم شدن زمين، يخ‌هايقطبي آب مي‌شوند، سطح آب درياها بالا مي‌آيد و فصل‌ها شدت بيشتري مي‌گيرند. يعنيزمستان‌ها سردتر از هميشه خواهد بود و تابستان‌ها گرم و خشك. اين ماجرا بر كشاورزيكه يكي از كليدي‌ترين صنايع موجود روي زمين است تاثير ناخوشايندمي‌گذارد.

  از پیامدهای دیگر بالا آمدن آب دریاها، و در نتیجه رفتن مناطق ساحلی و جزایر زیر آب و رقیق‌شدن آب اقیانوس‌ها و در نتیجه افزایش بارندگی در تمام جهان است.

28 آبان