Processing math: 0%

گاما رو نصب کن!

اعلان ها
اعلان جدیدی وجود ندارد!
کاربر جدید

جستجو

میتونی لایو بذاری!

آلیاژی حاوی فلزهای Sn، Cu و Zn است. اگر در یک نمونهٔ 1/8 گرمی از این آلیاژ، فلزهای Zn و Cu طی چند واکنش به 1/2 گرم مخلوط ZnO و CuS{{O}_{4}} تبدیل شوند که 60 درصد جرمی این مخلوط را ZnO تشکیل می‌دهد، درصد جرمی Sn در این آلیاژ چند درصد است؟ (Sn=119,Zn=65,Cu=64,S=32,O=16:g.mo{{l}^{-1}})

1 ) 

49/8

2 ) 

53/2

3 ) 

57/2

4 ) 

67/5

پاسخ تشریحی :
نمایش پاسخ

ابتدا بايد ببينيم چند گرم از اين آلياژ را فلزهای Zn و Cu تشكيل داده‌اند:

?gZn=1/2g مخلوط \times \frac{60gZnO}{100g}\times \frac{65gZn}{81gZnO}\simeq 0/58gZn

?gCu=1/2g مخلوط \times \frac{40gCuS{{O}_{4}}}{100g}\times \frac{64gCu}{160gCuS{{O}_{4}}}\simeq 0/19gCu

\Rightarrow ?gSn=1/8-(gZn+gCu)=1/03gSn

درصد جرمی Sn در آلیاژ مورد نظر =\frac{1/03}{1/8}\times 100\simeq 57/2%

تحلیل ویدئویی تست

کیان مرادی