گاما رو نصب کن!

{{ number }}
اعلان ها
اعلان جدیدی وجود ندارد!
کاربر جدید

جستجو

پربازدیدها: #{{ tag.title }}

میتونی لایو بذاری!

نیروی  $\overrightarrow{F}$ به جسمی به جرم ${{m}_{1}}$ به بزرگی $3{m}/{{{s}^{2}}}\;$ و همین نیرو به جسم دیگری به جرم ${{m}_{2}}$ شتابی به بزرگی $5{m}/{{{s}^{2}}}\;$ می‌دهد. این نیرو به جسمی به جرم ${{m}_{1}}-{{m}_{2}}$ چه شتابی برحسب متر بر مربع ثانیه می‌دهد؟

1 ) 

$\sqrt{34}$ 

2 ) 

$7/5$

3 ) 

$8$

4 ) 

$4$

پاسخ تشریحی :
نمایش پاسخ

گام اول: قانون دوم نیوتون را برای هر دو جسم ${{m}_{1}}$ و ${{m}_{2}}$ می‌نویسیم:

  $F=ma\left\{ _{F={{m}_{2}}\times 5=5{{m}_{2}}\Rightarrow {{m}_{2}}=\frac{F}{5}}^{F={{m}_{1}}\times 3=3{{m}_{1}}\Rightarrow {{m}_{1}}=\frac{F}{3}} \right.$ 

گام دوم: حالا می‌خواهیم بدانیم نیروی $\overrightarrow{F}$ چه شتابی به جرم {{m}_{1}}-{{m}_{2}}$ می‌دهد:

$F=({{m}_{1}}-{{m}_{2}})\times a\Rightarrow F=(\frac{F}{3}-\frac{F}{5})\times a\Rightarrow F=\frac{2F}{15}\times a\Rightarrow a=\frac{15}{2}=7/5{m}/{{{s}^{2}}}\;$ 

تحلیل ویدئویی تست

وحید مشکی نژاد