آزمون پایش عملکرد یادگیری پایه هفتم مدارس سمپاد | درس ریاضی (بهمن ۱۴۰۱)
فصل 1: راهبردهای حل مسئله
فصل 2: عددهای صحیح
فصل 3: جبر و معادله
فصل 4: هندسه و استدلال
فصل 5: شمارندهها و اعداد اول
لطفا برای اطمینان از عملکرد و تجربه بهتر از مرورگرهای مدرن و به روز مانند کروم یا فایرفاکس استفاده کنید.

برای مبادلهٔ کالا به کالا، قیمتها به این ترتیب مشخص گردیده است؛ قیمت 2 کیلو سیب برابر قیمت 3 کیلو هلو است. قیمت 5 کیلو هلو با قیمت 4 کیلو زردآلو برابر است و قیمت 6 کیلو زردآلو با 4 کیلو گوجه سبز برابر است. با داشتن چند کیلو سیب میتوان 8 کیلو گوجه سبز خرید؟