{{ (unreadNum > 99)? '+99' : unreadNum }}
اعلان ها
اعلان جدیدی وجود ندارد!
{{ number }}

پربازدیدها: #نوبت_دوم #هماهنگ_نهم #هماهنگ_ششم #آزمون‌ساز

آزمون هماهنگ منطقه‌ای برای ششم ابتدایی‌ برگزار می‌شود

ثبت شده در 13 اردیبهشت 1401     دسته بندی : اخبار آموزش و پرورش

گاما- معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال‌های گذشته، امتحانات پایانی پایه ششم به صورت هماهنگ منطقه‌ای برگزار می شد گفت: ما امسال تاکید کردیم که مناطق با توجه به اینکه دانش‌آموزان قسمت زیادی از سال تحصیلی را به صورت غیرحضوری سپری کردند در پایان سال تحصیلی حتما برای پایه ششم با جدیت بیشتری آزمون هماهنگ را برگزار کنند.

رضوان حکیم‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره چگونگی ارزشیابی پایانی در سال پایانی مقطع ابتدایی و برای دانش آموزان پایه ششم اظهار کرد: باتوجه به شرایط خاصی که دانش‌آموزان در این دوسال داشته‌اند، نیازمند یک ارزیابی دقیق در پایه ششم هستیم.

وی افزود: در تلاشیم این امکان را فراهم کنیم تا دانش‌آموزانی که به هر دلیلی نتوانستند مهارت‌های لازم را در فعالیت‌ها و برنامه‌های درسی کسب کنند شناسایی کنیم و تصور دقیق‌تری از وضعیت یادگیری دانش‌آموزان داشته باشیم و برای آنها برنامه‌های جبرانی و تکمیلی آموزشی تدارک ببینیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال‌های گذشته، آزمون پایه ششم به صورت هماهنگ منطقه‌ای برگزار می شد گفت: ما امسال تاکید کردیم که مناطق با توجه به اینکه دانش‌آموزان قسمت زیادی از سال تحصیلی را به صورت غیرحضوری سپری کردند در پایان سال تحصیلی  حتما برای پایه ششم با جدیت بیشتری آزمون هماهنگ را برگزار کنند.

حکیم‌زاده ادامه داد: درخواستی را برای شورای عالی آموزش و پرورش ارسال کردیم تا اگر این امکان را داشته باشیم امتحانات پایه ششم به جای هماهنگ منطقه‌ای، به صورت هماهنگ استانی برگزار شود تا بتوانیم ارزیابی دقیق‌تری در سطح ملی داشته باشیم. ما هنوز پاسخی از سوی شورای عالی دریافت نکردیم؛ اما خب به هر روی، برگزاری هماهنگ منطقه‌ای به همان روال سابق همچنان برقرار است و در آیین‌نامه ارزشیابی کیفی توصیفی هم از قبل پیش‌بینی شده است و ما تنها تاکید کردیم مدارس با جدیت بیشتری کار را انجام و نظارت دقیق‌تری داشته باشند.

وی افزود: البته در سال‌های گذشته برگزاری آزمون هماهنگ در سطح مناطق نیز به آن اندازه که انتظار داشتیم مورد تاکید نبود، ولی امسال لازم است که نظارت‌ها جدی‌تر باشد و کمک کنند تا ارزیابی جامع‌تری از وضعیت یادگیری دانش‌آموزان در مناطق آموزشی داشته باشیم.