{{ (unreadNum > 99)? '+99' : unreadNum }}
اعلان ها
اعلان جدیدی وجود ندارد!
{{ number }}

پربازدیدها: #{{ tag.title }}

آموزش باز کردن فایل پاورپوینت روی موبایل

بروزرسانی: 20:28   1403/02/10 : 897

فایل‌های پاورپوینت از پردانلودترین فایل‌های آموزشی گاما هستند. برای باز کردن این فایل‌ها در کامپیوتر شخصی و لپ‌تاپ، بهترین ابزار، مایکروسافت پاورپوینت است که احتمالا روی سیستم خود نصب کرده‌اید. برای باز کردن فایل‌ها در گوشی موبایل هم ابزارهایی وجود دارند که در ادامه این راهنما می‌خوانید:

باز کردن فایل پاورپوینت در اندروید

برای گوشی‌های اندرویدی چند اپلکیشن مخصوص باز کردن فایل PPT وجود دارد. البته بعضی از گوشی‌های جدید، به‌صورت پیش‌فرض این نرم‌افزارها یا نرم‌افزار مناسب برای باز کردن فایل‌های ورد، اکسل و پاورپوینت را دارند. به‌هرحال اگر یک فایل پاورپوینت را با گوشی دانلود کردید و به‌صورت پیش‌فرض با برنامه‌های خود گوشی باز نشد، یکی از ابزارها و روش‌های زیر را امتحان کنید:

اپلیکیشن Microsoft PowerPoint

این اپلیکیشن رسمی پاورپوینت، یکی از بهترین گزینه‌ها برای باز کردن فایل PPT روی گوشی اندرویدی است. می‌توانید مایکروسافت پاورپوینت را از گوگل پلی یا فروشگاه‌های اپلیکیشن دیگر دانلود و نصب کنید.

پیشنهاد ما، دانلود از گوگل پلی است که می‌توانید از این لینک یا باز کردن اپلیکیشن گوگل پلی روی گوشی و جست‌وجوی نام Microsoft PowerPoint نصب کنید.

برای استفاده از مایکروسافت پاورپوینت باید اکانت مایکروسافت داشته باشید. اگر حساب ندارید، همان دفعه اول که اپلیکیشن را باز می‌کنید، می‌توانید یک حساب بسازید.

بعد از ورود به حساب، از تب Open و This device، فایلی که دانلود کرده‌اید را باز کنید.

اپلیکیشن Docs Viewer

این اپلیکیشن رایگان هم برای باز کردن انواع فایل اسناد کاربردی است. آن را از گوگل پلی دانلود و نصب کنید.

بعد از نصب، برای باز کردن هر فایل پاورپوینت، گزینه Docs Viewer هم به گزینه‌های گوشی اضافه می‌شود.

بعد از نصب، احتمالا باید دسترسی به حافظه داخلی و خارجی را به اپلیکیشن بدهید.

اپلیکیشن Google Drive

این اپلیکیشن برای آپلود و نگهداری فایل در فضای گوگل کاربرد دارد. همچنین فایل‌های ورد، اکسل و پاورپوینت را هم می‌توان در آن آپلود کرد و باز کرد.

اپلیکیشن را از گوگل پلی دانلود و نصب کنید و با یک حساب کاربری گوگل، وارد آن شوید. برای باز کردن فایل‌های پاورپوینت می‌توانید اول آن‌ها را با استفاده از گزینه Upload بارگذاری کنید. سپس می‌توانید فایل را با استفاده از همان اپلیکیشن باز کنید.

باز کردن فایل پاورپوینت در آیفون (iOS)

برای باز کردن فایل‌های PPT و PPTX در آیفون و آیپد هم اپلیکیشن‌هایی در دسترس هستند. خود سیستم‌عامل iOS هم اپلیکیشن پیش‌فرض برای باز کردن فایل‌های پاورپوینت دارد.

باز کردن فایل پاورپوینت با Keynote

برای باز کردن فایل پاورپوینت روی آیفون با اپلیکیشن خود گوشی، می‌توانید از Keynote استفاده کنید. با جست‌وجوی اسم اپلیکیشن، آن را باز کنید.

در مرحله بعدی با انتخاب گزینه Browse و انتخاب فایل، آن را باز کنید. فایل را می‌توانید از داخل گوشی، اپلیکیشن Files، یا iCloud Drive باز کنید.

مایکروسافت پاورپوینت برای آیفون

گزینه بعدی، دانلود و نصب اپلیکیشن پاورپوینت است که مثل گوشی‌های اندرویدی، در آیفون هم به‌راحتی فایل‌های پاورپوینت را باز می‌کند.

در اپ‌استور، Microsoft Powerpoint را جست‌وجو و نصب کنید. بعد از نصب و اجرای برنامه، برای باز کردن فایل پاورپوینت از هر جا (مثلا Files) اپلیکیشن پاورپوینت هم به لیست Share فایل اضافه می‌شود و با انتخاب آن، می‌توانید فایل PPT را در آیفون ببینید.