{{ (unreadNum > 99)? '+99' : unreadNum }}
اعلان ها
اعلان جدیدی وجود ندارد!
{{ number }}

پربازدیدها: #{{ tag.title }}

راهنمای ادغام چند فایل PDF

بروزرسانی: 20:28   1403/02/10 : 232

یکی کردن و چسباندن چند فایل پی‌دی‌اف و ادغام آن‌ها برای ساخت یک PDF، برای تولید محتوای آموزشی، خصوصا درسنامه و نمونه سوال بسیار کاربردی است. برای این کار، راه‌های زیادی وجود دارد که هم به‌صورت آنلاین و هم با استفاده کامپیوتر شخصی و لپ‌تاپ می‌توان آن‌ها را انجام داد. در ادامه با روش‌های کاربردی برای ادغام چند فایل پی‌دی‌اف آشنا می‌شوید.

چسباندن چند فایل پی‌دی‌اف آنلاین

ابزارهای آنلاین زیادی برای ادغام فایل‌های PDF وجود دارند. همه آن‌ها کاربرد یکسانی را ارائه می‌کنند و چند مرحله ساده بیشتر ندارند. در زیر، لیست ابزارهای کاربردی و آسان برای چسباندن فایل‌های PDF را می‌بینید. با کلیک روی هر ابزار، وارد سایت می‌شوید:

Adobe PDF Combiner
ILovePDF
Smallpdf
PDF2Go

همانطور که گفتیم، این ابزارها چند مرحله ساده و شبیه به هم دارند:

1- ابتدا فایل‌های پی‌دی‌اف را از روی کامپیوتر خود انتخاب و سپس آپلود می‌کنید. (معمولا دکمه‌های Browse و Upload در سایت)

2- سپس می‌توانید ترتیب آن‌ها را جابه‌جا کنید.

3- سپس برای چسباندن دکمه Merge یا Combine (بسته به طراحی سایت) را می‌زنید.

نرم‌افزار PDF Merger & Splitter

این نرم‌افزار رایگان، کار چسباندن یا جدا کردن فایل‌های پی‌دی‌اف را به‌راحتی و سریع انجام می‌دهد. کار کردن با آن هم بسیار راحت است. ابتدا نرم‌افزار را از این لینک دانلود و نصب کنید (ویندوز).

1- بعد از باز کردن نرم‌افزار، دو گزینه دارید که Merge PDF برای چسباندن فایل‌ها و Split PDF برای جدا کردن چند صفحه از یک فایل استفاده می‌شود.

2- گزینه Merge PDF را بزنید و مثل تصویر پایین، دکمه Add PDFs را برای انتخاب فایل‌ها بزنید.

3- پنجره انتخاب فایل باز می‌شود و می‌توانید با انتخاب فایل‌ها، آن‌ها را یکی یکی یا با هم (با نگه داشتن دکمه Ctrl) به لیست ادغام اضافه کنید.

4- در پنجره جدید، می‌توانید با بالا و پایین کردن فایل‌ها، ترتیب آن‌ها در فایل جدید را مشخص کنید.

5- در مرحله آخر روی Merge PDFs کلیک کنید و با انتخاب اسم و محل ذخیره فایل، گزینه Save را بزنید.

نرم‌افزار ادوبی اکروبات (Adobe Acrobat)

علاوه بر ابزارهای بالا می‌توانید از نرم‌افزار Adobe Acrobat هم برای ادغام فایل‌های پی‌دی‌اف استفاده کنید. این نرم‌افزار با Adobe Acrobat Reader فرق دارد و امکانات زیادی برای ساختن و ادیت کردن فایل‌های PDF به شما می‌دهد.

2- نرم‌افزار ادوبی اکروبات پولی است، اما اگر مشکلی با نصب نرم‌افزارهای کرک شده ندارید، می‌توانید نسخه کرک شده آن را از سایت‌های دانلود فارسی بگیرید.

ادغام فایل با این نرم‌افزار هم شبیه نرم‌افزار رایگان بالا است. فقط باید از منوی Tools نرم‌افزار، وارد ابزار Combine Files شوید. بقیه مراحل، شبیه نرم‌افزار PDF Merger & Splitter است.

ادغام چند فایل PDF در مک

سیستم‌عامل مک (مخصوص لپ‌تاپ‌های مک‌بوک اپل)، ابزار ساده‌ای برای ادغام چند فایل پی‌دی‌اف و ساختن پی‌دی‌اف دارد. این ابزار به‌صورت پیش‌فرض و بدون نصب اپلیکیشن اضافه کار می‌کند. برای ادغام چند فایل PDF در مک، مراحل زیر را دنبال کنید.

1- اپلیکیشن Finder را باز کنید.

2- فایل‌هایی که می‌خواهید یکی شوند را انتخاب کنید. (نکته: ترتیب انتخاب فایل‌ها مهم است، چون در فایل نهایی به همان ترتیب به هم می‌چسبند)

3- کلیک راست کنید و از منوی جدید، Quick Actions و سپس Create PDF را انتخاب کنید.

فایل جدید با نامی شبیه به فایل اولی که انتخاب کردید، در همان پوشه، ساخته می‌شود.