{{ (unreadNum > 99)? '+99' : unreadNum }}
اعلان ها
اعلان جدیدی وجود ندارد!
{{ number }}

پربازدیدها: #{{ tag.title }}

آموزش یکی کردن یا چسباندن چند فایل ورد به هم

بروزرسانی: 20:28   1403/02/10 : 361

یکی کردن یا ادغام کردن چند فایل ورد (Word) برای ترکیب فایل‌های آموزشی و ساخت یک فایل جامع بسیار کاربرد دارد. برای این کار، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید بسته به نیاز و کاربرد مدنظر، از آن‌ها استفاده کنید. در این راهنما، به شما آموزش می‌دهیم که چطور چند فایل ورد را به هم بچسبانید یا اصطلاحا فایل‌های ورد را ادغام کنید.

روش ساده کپی و پیست

اولین روش برای ادغام چند فایل ورد این است که محتوای آن‌ها را در یک فایل کپی کنیم. اگر تعداد فایل‌های ورد شما کم است، این روش می‌تواند راه آسانی برای چسباندن چند فایل ورد باشد. برای چسباندن چند فایل ورد با روش کپی و پیست، مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

1- یک فایل ورد جدید ایجاد کنید. یا می‌توانید فایلی که می‌خواهید اول فایل نهایی باشد را هم باز کنید.

2- فایل دوم را باز کنید. همه محتوای آن را انتخاب کنید با میانبر Ctrl+C در ویندوز یا Command+C در مک، متن را کپی کنید. می‌توانید هم از منوی راست کلیک برای کپی استفاده کنید.

3- در فایل اول، با کلیک راست و انتخاب Paste یا میانبر Ctrl+V یا Command+V متن را پیست کنید.

اگر از منوی راست کلیک استفاده کنید، گزینه‌های Paste Special دارید که مثلا متن را با طراحی و فرمت فایل اصلی یا فایل مقصد، پیست می‌کند.

روش اضافه کردن فایل جدید (Insert)

در این روش، به آسانی و از منوی خود نرم‌افزار Word برای اضافه کردن یک یا چند فایل به یک فایل ورد استفاده می‌کنید. این روش در نسخه‌های جدیدتر ورد اضافه شده است. برای یکی کردن چند فایل ورد از روش Insert Text from File، مراحل زیر را دنبال کنید:

1- فایل ورد اصلی را باز کنید. متن‌هایی که از فایل‌های دیگر اضافه می‌شوند، فرمت و طراحی این فایل را به خود می‌گیرند.

2- از نوار بالا وارد تب Insert شوید و طبق عکس زیر، از منوی کشویی Object، گزینه Text from File را انتخاب کنید.

3- یک پنجره جدید باز می‌شود که در داخل آن باید فایل‌های جدید را انتخاب کنید.

در این روش باید قبل از چسباندن چند فایل ورد به هم، آن‌ها را در یک فولدر ذخیره کرده باشید.

4- فایل‌ها را با نگه داشتن دکمه Ctrl روی کیبورد انتخاب کنید و دکمه Insert را بزنید.

5- فایل‌ها پشت سر هم وارد فایل جدید می‌شوند. این روش برای چسباندن تعداد زیادی فایل Word، کاربرد دارد.

ابزار آنلاین ادغام چند فایل ورد

اگر نمی‌خواهید از خود نرم‌افزار ورد برای چسباندن فایل‌ها استفاده کنید یا در مواقعی، نرم‌افزار در دسترس نیست، ابزارهای آنلاین زیادی می‌توانند این کار را برای شما انجام دهند. این ابزارها وب‌سایت‌هایی هستند که به‌راحتی ازطریق مرورگر (مثلا کروم) آن‌ها را باز می‌کنید و فایل‌ها را به هم می‌چسبانید.

استفاده از ابزارهای آنلاین بسیار راحت است. فقط باید سایت را باز کنید. فایل‌های ورد را یکی یکی آپلود کنید و بعد هم با دکمه چسباندن (اغلب به اسم Merge دیده می‌شود) آن‌ها را به هم بچسبانید.

بعضی از بهترین ابزارهای آنلاین چسباندن چند فایل ورد:

SmallPDF
Aspose
GroupDocs

ادغام چند نسخه از یک فایل ورد

بعضی مواقع شاید نسخه‌های دوم و سوم از یک فایل ورد را در فایل‌های جدید ذخیره کنیم. شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای نرم‌افزار، این چند نسخه را هم با هم یکی کنید و نسخه نهایی داشته باشید. برای این کار، مراحل زیر را انجام دهید:

1- فایل ورد را باز کنید و مانند تصویر، از تب Review، منوی Combine و مجددا Combine را انتخاب کنید.

2- پنجره زیر باز می‌شود. در منوی کشویی Original Document، فایل اصلی یا همان فایل اولیه را انتخاب کنید. از منوی کشویی Revised Document هم نسخه دوم یا نسخه اصلاح‌شده فایل را انتخاب کنید. (با کلیک روی آیکن پوشه می‌توانید فایل را پیدا کنید)

3- با کلیک روی دکمه More،گزینه‌های بیشتری را می‌بینید که برای مقایسه دو فایل می‌توانید انتخاب کنید. همچنین مشخص می‌کنید که تغییرات و تفاوت‌ها با جزئیات کاراکتر نشان داده شوند یا کلمه به کلمه. از بخش پایین سمت راست هم انتخاب می‌کنید که تغییرات در فایل اصلی، فایل دوم یا یک فایل جدید نشان داده شوند.

بعد از انجام تنظیمات، دکمه OK را بزنید. مانند تصویر زیر، نسخه‌ها و تفاوت‌های فایل ورد را می‌بینید. می‌توانید اصلاحات مورد نظر را در فایل جدید انجام بدهید.