برگزاری آزمون «استعدادهای درخشان» بدون تغییر در 27 تیر/ افزایش تعداد حوزه‌ها

ثبت شده در 23 تیر 99     دسته بندی : اخبار آموزش و پرورش

گاما- رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به برگزاری آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در روز جمعه 27 تیرماه گفت: این آزمون با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی 9 صبح روز جمعه برای ورودی پایه هفتم و در ساعت 14 همان روز برای پایه دهم برگزار خواهد شد.

به گزارش گاما به نقل از ایسنا، فاطمه مهاجرانی افزود: در آزمون ورودی استعدادهای درخشان امسال 335 هزار نفر شرکت کرده‌اند که از این تعداد 117 هزار و 575 نفر تکمیل ظرفیت پایه دهم و مابقی برای ورود به پایه هفتم شرکت خواهند کرد. این آزمون با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی 9 صبح روز جمعه برای ورودی پایه هفتم و در ساعت 14 همان روز برای پایه دهم برگزار خواهد شد.

وی درباره برگزاری آزمون استعدادهای درخشان با توجه به تشدید شیوع کرونا در کشور گفت: سعی شده پروتکل‌های بهداشتی به صورت کامل رعایت شود لذا امیدواریم آزمون استعدادهای درخشان به خوبی برگزار شود. مدارس استعدادهای درخشان تنها از راه آزمون دانش آموز می‌گیرند لذا بدون برگزاری آزمون در پایه هفتم و دهم آسیب جدی این مدارس می‌بینند.

وی ادامه داد: پراکندگی شرکت کنندگان این آزمون در کشور زیاد است لذا تعداد دانش آموزان در هر حوزه زیاد نیست و تعداد حوزه‌ها افزایش داشته است به شکلی که در هر کلاس به همراه مراقب از ۳۳ دانش آموز به ۱۵ و حتی ۱۲ دانش آموز کاهش پیدا کرده است.

به گفته رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان همچنین دانش آموزان از سامانه سلامت به آدرس salamat.gov به صورت خوداظهاری می‌توانند تاییدیه سلامت دریافت کنند و در روز آزمون آن را ارائه می‌کنند؛ این در حالیست که بی تردید پروتکل‌ها به صورت کامل رعایت خواهد شد.

مهاجرانی در خصوص تعیین تکلیف دانش آموزان مبتلا به کرونا و عدم شرکت در این آزمون نیز گفت: در این مقطع سال تحصیلی نمی‌توان کاری کرد؛ هیات امنا باید برای سال آینده تصمیم گیری کند که در قالب تکمیل ظرفیت در صورت تشدید موضوع و حاد شدن آن کاری کنند اما در حال حاضر تنها یک راه برای جذب و ورود به مدارس استعدادهای درخشان وجود دارد و آن هم آزمون برای پایه هفتم است.

وی تاکید کرد: امیدواریم دانش‌آموزان همکاری کنند و در آزمون شرکت کنند تا سال تحصیلی خوبی را در پیشرو داشته باشیم.