1398/6/30

پوستر تبدیل واحدهای اندازه گیری جرم (طرح وکتوری به همراه کاربرگ و پاسخنامه)

ریاضی ششم دبستان

پوستر تبدیل واحدهای جرم، در فرمت پی‌دی‌اف pdf و اندازه‌ی A4 ، به صورت کاملاً مصور در قالب یک اینفوگرافیک جذاب و رنگی، ارتباط بین واحدهای اندازه‌گیری جرم را بازنمایی کرده است. این واحدها به صورت پلکانی بر مبنای گرم طرح‌ریزی شده است و واحدهای کوچک‌تر از آن تا میلی‌گرم و بزرگ‌تر از آن تا تن را شامل می‌شود. سپس در قالب یک جدول نمادین، نمونه‌هایی عینی از این نوع واحد اندازه‌گیری در اطراف ما معرفی شده و در آخر با استفاده از یک کاربرگ خلاقانه، آموخته‌های یادگیرندگان در فرآیند ریاضی تبدیل واحدها محک می‌خورد. پاسخنامه‌ی کاربرگ در یک صفحه‌ی مجزا، با رنگی متفاوت اضافه گردیده است. قابلیت وکتوری این پوستر، چاپ این مجموعه را در هر اندازه دلخواه؛ همچنین نمایش دیجیتالی آن را در کلاس هوشمند با هر نمایشگر موجود و در هر بزرگنمایی دلخواه بدون افت کیفیت فراهم می‌کند.

از مشخصات این فایل ارائه مطلب:
- فرمت پی‌دی‌اف : با قابلیت نمایش در کلیه‌ی نمایشگرهای مجازی کوچک و بزرگ بدون هیچ واسطه با حداقل امکانات.
- قالب اینفوگرافیک : تلفیق دانش و نگاره با چارچوب‌بندی تخصصی به صورت مصور و تمام رنگی.
- طرح وکتوری : با قابلیت بزرگنمایی و چاپ در ابعاد دلخواه بدون افت کیفی.
- محنوای لایه‌باز : با قابلیت ویرایش در نرم‌افزارهای طراحی گرافیک‌برداری نظیر ادوبی آکروبات و ایلوستریتور (یا کورل).
- نشر مجازی: دانلود فوری و آسان در منزل یا محل کار بدون صرف وقت یا پرداخت هزینه پست.

توجه: ایده گنجاندن واحد تن در پلکان تبدیل واحد جرم (با توجه به بزرگی این واحد نسبت به واحدهای دیگر)، باعث ایجاد انسجام و یکپارچگی در آموزش این نوع از تبدیلات شده و نیاز معلم به یک طرح درس مجزا برای یاددهی این واحد مهم و پرکاربرد را برطرف می‌کند. همچنین چارت ارتباطی تبدیل واحدهای مهم جرم یعنی میلی‌گرم، گرم، کیلوگرم و تن جداگانه ترسیم شده است.

دانش‌آموزان برای اولین بار در پایه‌ی ششم ابتدایی با مفهوم تبدیل واحدهای اندازه‌گیری آشنا شده و در پایه‌های بالاتر به صورت کاربردی از این تبدیل استفاده می‌کنند. آموزش ارتباط بین واحدها و نحوه تبدیل آن‌ها به یکدیگر با روش‌های سنتی، مشکل بوده و قدرت یادگیری را کاهش می‌دهد. استفاده از پوستر و اینفوگرافیک تبدیل واحدها علاوه بر تسهیل و جذابیت در امر یادگیری، افزایش اثربخشی در انتقال و ارائه مطلب را به همراه دارد.

استفاده از پلکان در مقایسه‌ی واحدهای اندازه‌گیری و حرکت از پله‌های بالا به پایین و برعکس، تداعی کننده افزایش یا کاهش واحدها بوده و ضرب و تقسیم تبدیلات را به تصویر کشیده؛ در خاطر ماندگار می‌کند. همزمان با آموزش پلکانی تبدیل واحدها با مراجعه به جدول تشخیص واحدها، می‌توانیم با بیان نمونه‌های عینی، روند یادگیری را تثبیت کنیم. استفاده از رنگ‌های ملایم و متعدد به صورت هدفمند جهت تشخیص تمایزها بین پیشوندها (میلی، سانتی و ... کیلو) و واحد اصلی (در اینجا گرم) و تاکید بر نکات کلیدی است. استفاده از نمادهای استاندارد و بین‌المللی واحدها با حروف لاتین، حیطه‌ی آموزش را به پایه‌های بالاتر گسترش می‌دهد.

از این طرح می‌توانید با کاربری دوگانه‌ی چاپی (در اندازه دلخواه) یا الکترونیکی (در کلاس هوشمند) برای ریاضیات پایه ششم و پایه‌های بالاتر استفاده نمایید. به دلیل طراحی بر مبنای گرافیک‌برداری بدون استفاده از تصاویر پیکسلی (که با تغییر ابعاد، افت کیفیت پیدا می‌کنند)، هیچ گونه نگرانی از افت کیفی در ارائه‌ی محتوای خود نخواهید داشت و می‌توانید مطلب را با زوم و بزرگنمایی بی‌نهایت به نمایش گذاشته یا به چاپ برسانید.

برای دانلود ثبت نام کنید ( وارد شوید ) و کیف پول خود را شارژ کنید.

تدریس خصوصیلطفا به قوانین نشر محتوا در فضای مجازی احترام گذاشته و از انتشار مجدد این فایل ها خودداری کنید.

تعداد صفحات فایل : 4
فرمت فایل : PDF
دانلود : 16
ثبت شده در 30 شهریور 98