خانه
گاما

سرعت سنگی که از ساختمان 45 متری رها شده هنگام رسیدن به زمین چقدر است؟

سنگی را از بالای ساختمان بلندی به ارتفاع ۴۵ متر رها می کنیم. سرعت آن هنگام رسیدن به زمین چند متر بر ثانیه است؟

14 اسفند 14:51
5
5/9 K
جواب درست

سلام. E₁ = E₂ K₁ U₁= K₂ U₂ چون h₂=0 پس U₂=0 و چون v₁=0 پس K₁=0 U₁=K₂ mgh₁= 1/2mv² حذف m از طرفین. gh₁=1/2v² 10×45=1/2×v² v²=900 v=30 m/s باز اگه متوجه نشدین، عکس حلش رو آپلود کردم: https://uupload.ir/files/y8rw__20210305_100634.jpg اگه مفید بود، یه صلوات بفرس:)) موفق باشید

7
1399/12/15