اگر شتاب حرکت جسم 2,5 n,kg باشد مقدار نیروی اصطکاک چقدر است؟
Strawberry Ar
contact_support
13پرسش21پاسخ
bar_chart
267امتیازجرم جعبه ای 50 کیلوگرم است و شخص با نیروی 250 نیوتون آن را هل میدهد اگر شتاب حرکت جسم 2/5 n/kg باشد مقدار نیروی اصطکاک چه قدر است؟
ویرایش شده 18 بهمن 8:12
2
remove_red_eye1/1 K
check_circle
جواب درست
محمدرضا هاشم زاده
contact_support
20پرسش1055پاسخ
bar_chart
3.8Kامتیازسلام. باید دانست که شتاب خالص یک جسم با نیروی خالص وارده بر یک جسم ، یعنی : $$\sum\vec{F}$$ متناسب است. نیروی خالص وارده بر یک جسم ، با جمع برداری نیرو ها برابر است. نیروی خالص وارده بر جسمی که تحت تاثیر نیروی اصطکاک قرار میگیرد ، با حضور فقط دو نیروی افقی و اصطکاک با این عبارت برابر است : $$\sum\vec{F} = F - f$$ بنابر این شتاب با این عبارت برابر است : $$\vec{a} = \frac{F - f}{m}$$ و بنابراین ، نیروی اصطکاک با این برابر است : $$f = F - ma = 250_N - (50_{kg} × 2.5_{N/kg}) = 250 - 125 = 125_N$$ امیدوارم مفید واقع شده باشد.
4
access_time_filled
1401/11/18