خانه
گاما

توپی از ارتفاع 27 متری سطح زمین رها می‌شود و در هر بار زمین خوردن دو - سوم ارتفاع قبلی بالا می‌آید. توپ چه مسافتی را طی می‌کند؟

توپی از ارتفاع 27 متری سطح زمین رها می‌شود و در هر بار زمین خوردن دو - سوم ارتفاع قبلی بالا می‌آید. توپ از لحظه رها شدن تا چهارمین باری که به زمین برخورد می‌کند، چه مسافتی را طی می‌کند؟ و اینکه این وسطه دو-سوم چقدره؟

23 مهر 17:27
0
11/4 K
جواب درست

سلام اولین بار که به زمین برخورد میکند 27 متر+ دو سوم ارتفاع قبلی = 18 متر بالا میرود+ برای بار دوم با ارتفاع 18 متری به زمین برخورد میکند+ دو سوم ارتفاع قبلی = 12 متر به بالا میرود+ برای بار سوم از ارتفاع 12 متری به زمین برخورد میکند + دو سوم ارتفاع قبلی = 8 متر به بالا میرود+ برای بار « چهارم » با ارتفاع 8 متری به زمین برخورد میکند. پس: 27+ 18 +18+12+12+8+8= 103 103 متر مسافت رو طی میکند

8
1400/07/24