خانه
گاما

چگالی آلیاژ ساخته شده از دو فلز با جرم های 70 و 50 و حجم های 10 و 20 چقدر است؟

اگر برای ساخت یک الیاژ دو فلز به جرم های 70kg و 50kg و دارای حجم های به ترتیب 10 و 20 متر مکعب داشته باشیم. چگالی این الیاژ چه مقداری می تواند باشد؟

6 آذر 12:12
7
7/7 K
جواب درست

فلز اول 7=10÷70 فلز دوم 2/5=20÷50 مجموع 9/5=2/5+7 دقت کنید واحد کیلو گرم بر متر مکعب است اشتباه رایج اینه که جرم هارو با هم جمع کنی بعد حجم ها رو و بعد به دست بیاری که کاملا اشتباهه چرا که دو فلز جدا گانه داریم نبایدبا هم حساب کنید بچه ی خوب و با هوش لایک نشود فراموش

1
1399/09/6